Šlachta stáhnul dvě tváře své Přísahy

Eva Gajdošík na svých sítích sdílela dezinformační weby a šířila názory Okamury. Veronika Fejklová byla zase odsouzena

Pár měsíců poté, co Robert Šlachta oznámil vstup do politiky a představil svůj tým, už jej začal měnit. Stalo se tak poté, co se novináři začali zajímat o jeho tváře.

Jednou z nich je Eva Gajdošík. Energická, výřečná podnikatelka stála po boku Šlachty, když v lednu oznamoval úmysl kandidovat do sněmovny. A ještě 2. června figurovala na webových stránkách Přísahy jako jeden z členů Šlachtova týmu.

Robert Šlachta představuje svůj tým. Už se změnil…Foto: Přísaha

Už tam není.

Robert Šlachta ji stáhl poté, co se ho redakce Neovlivní.cz zeptala, zda souzní s jejími názory, které Eva Gajdošík prezentuje na svých sociálních sítích. Podnikatelka sdílí články z dezinformačních webů, jako je Sputnik, Skrytá pravda nebo První zprávy. A šíří názory Tomia Okamury, Jany Bobošíkové či Hany Lipovské. Například o nutnosti referenda o setrvání České republiky v Evropské unii. Což je mimochodem v rozporu s oficiálním programem Přísahy.

„S paní Gajdošík jsme se názorově neshodli, rozhodně nebude kandidovat,“ reagoval Robert Šlachta. A krátce poté Eva Gajdošík zmizela ze stránek Šlachtovy partaje.

Rozchod to asi nebyl úplně přátelský. Mimo jiné proto, že Eva Gajdošík byla v první reakci v rozhovoru s Neovlivní.cz překvapená, že by měla skončit. „Je pravda, že jsme se názorově rozešli, ale zatím to není v té úrovni, že bych tam už nebyla. Ale víte, nerada bych se o tom teď šířila,“ odmítla detailnější komentář.

Následně zavolala znovu a upřesnila, že skutečně kandidovat nebude a odchází z rodinných důvodů: „Manžel jde na vážnou operaci, takže mám teď jiné starosti. Věřím, že kdyby byl čas a prostor, tak bychom si ty názory s panem Šlachtou sladili a já bych zabojovala. V čem přesně jsme se neshodli? O tom mluvit veřejně nechci.“

Z chystaných kandidátek zmizela i další žena, Veronika Fejklová. Ekonomický deník uvedl, že Fejklová byla v minulosti odsouzena za to, že coby podnikatelka způsobila úpadek firmy a zvýhodnila věřitele. Text vycházel pouze ze soudního rozsudku. Diskusi o lidském rozměru případu i jakékoli vysvětlení sama Fejklová na poslední chvíli odmítla, byť jej původně přislíbila.

I tvář Veroniky Fejklové z webových stránek hnutí Přísaha zmizela.

Příběhy s Evou Gajdošík a Veronikou Fejklovou jen ilustrují provozní potíže, které provázejí vznik každé nové strany. Vždycky se tam dostane někdo, kdo by v budoucnu mohl být partaji jen přítěží. A když má nová strana štěstí, zbaví se ho včas.

Hnutí Přísaha má ale jiný problém. Popisujeme jej v Letním speciálu Neovlivní.cz. Předplácet můžete ZDE.

Zdroj náhledové foto: Přísaha

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email