Sledujte Frantu. Proč se Babiš dál těší přízni médií, která prodal

Prodejem vydavatelství Mafra Andrej Babiš o přízeň svých někdejších tištěných i internetových titulů, které mají obří zásah na čtenáře, nepřišel. Vydrží to tak až do voleb? A bylo to součástí dohody při prodeji?

Tam, kde se opoziční poslanec a kandidát na budoucího premiéra Andrej Babiš necítí v bezpečí, na rozhovory zásadně nechodí. Takové Seznam Zprávy, které mají největší čtenářský zásah na českém trhu, o něj marně žádají už několik let. Redakci Neovlivní.cz neposkytl interview nikdy.


Ilustrace: Shutterstock

To v Mladé frontě DNES vyšly za poslední půlrok rozhovory hned dva. Oba s ním dělala jeho oblíbená redaktorka Eva Pospíšilová. Rozhovory byly takzvaně po srsti, žádná nečekaná či zákeřná otázka nepadala.

MF DNES už přitom od loňského podzimu Andreji Babišovi nepatří. Loni prodal celé vydavatelství, které zahrnuje dva celostátní deníky (MFD a Lidové noviny), paletu společenských časopisů, rádio a bezplatný deník Metro, podnikateli Karlovi Pražákovi s vazbou na PPF rodiny Kellnerových.

Na vstřícném postoji mediálního domu k Babišovi a politice jeho hnutí ANO se to ale nijak neprojevilo. Jen pár titulků z poslední doby: Jste největší lhář, útočil Babiš na Fialu. Byla to pecka, poprvé jsem oddával snoubence, pochlubil se Babiš. Debatu s Babišem v České Lípě museli přemístit, příznivci se nevešli do sálu.

Andreji Babišovi také dál v jeho někdejších novinách vycházejí komentáře. V březnu mu například vydali text s titulkem Jen v totalitách média útočí na opozici a obhajují vládu, kde si to vyřizuje s nepřátelskými médii a politiky.

A do třetice: Ani společenské či ženské časopisy svůj postoj k bývalému majiteli nezměnily. Zatímco u jiných celebrit nevynechají jedinou příležitost rozebrat jejich soukromí na součástky, letošní rozchod manželů Babišových v zásadě okázale ignorovaly.

KLÍČOVÍ LIDÉ STÁLE ZŮSTÁVAJÍ

Teprve minulý týden vydavatelství oznámilo, že do firmy přicházejí noví lidé. Ovšem zatím jen do dozorčí rady, kde stojí za zmínku především jedno jméno: Jan Dienstl. Jde o dlouholetou pravou ruku miliardáře Pavla Tykače, který měl původně o Mafru zájem. V jednu chvíli to vypadalo, že jen co Karel Pražák podepíše smlouvu s Babišem, obratem vydavatelství prodá Tykačovi. Zatím se tak ale nestalo.

A Andrej Babiš o přízeň svých “bývalých” médií nepřišel.

Když se insiderů v mediálním prostředí zeptáte, co to znamená, nejvýstižnější odpověď je následující: „Sledujte Frantu. Dokud tam bude, znamená to, že se AB může spolehnout, že o něm nic špatného nevyjde.“

Kdo je Franta? Vydrží přízeň Mafry k Babišovi až do příštích voleb? Detailní pohled do zákulisí přináší aktuální časopis Neovlivní.cz s Letním speciálem. PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email