Slova a činy místopředsedkyně ODS

Poté, co Jaromír Soukup oznámil svůj vstup do politiky, Občanská demokratická strana kontrovala sdělením, že její politici nebudou do jeho pořadů chodit. Místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija ale záhy dorazila na Soukupovu oslavu narozenin. Za chybu to nepovažuje.

“Pan Soukup už není moderátor, ale politický soupeř. Proto nedává smysl mu asistovat a pomáhat v kampani,” zdůvodnila rozhodnutí ODS nechodit do Soukupových pořadů mluvčí partaje Jana Havelková.

O měsíc později se místopředsedkyně stejné strany Alexandra Udženija nechala vyfotit s Jaromírem Soukupem na oslavě jeho narozenin. Na dýchánku, který byl mediálně sledovaný kvůli účasti prezidenta a vlivných zákulisních hráčů, s nimiž se Soukup nechával po celý večer fotografovat.

I fotografii s místopředsedkyní ODS Soukup nechal obratem zveřejnit na facebookových stránkách své televize Barrandov.

Alexandra Udženija, kterou na Soukupovy narozeniny doprovodil její manžel, ve své účasti žádný problém nevidí. Poté, co už o víkendu sklidila na sociálních sítích kritiku, vyvěsila na svůj Twitter rodinnou fotku se slovy: “Oběd s holčičkami… P.S. pro ty, které zajímá, co a s kým dělám v pátek večer…tak aby měli kompletní přehled, co se děje i v neděli v poledne.”

Lídr ODS Petr Fiala účast své místopředsedkyně na narozeninách Soukupa považuje za její soukromou věc.