Soukupa opouštějí klíčoví lidé z obsahu

Zadlužený mediální dům Jaromíra Soukupa opouštějí klíčové lidé, kteří se podílejí na přípravě obsahu vydavatelství. K následujícímu měsíci mají skončit výkonný šéf Daniel Köppl a další čtyři jeho spolupracovníci. V kdysi respektovaném zpravodajském časopise Týden už zbyli jen dva lidé.


Jaromír Soukup musí postavit nový tým pro obsah svého vydavatelství, kam patří také televize Barrandov a portfolio časopisů. Podle informací Neovlivní.cz se mu současný tým prakticky rozpadl. A především končí jeho nejbližší obsahový spolupracovník a výkonný ředitel mediálního domu Daniel Köppl. Pro Soukupa pracoval sedm let.

Zákulisí boje o mediální dům Jaromíra Soukupa jsme popsali v únorovém časopise Neovlivní.cz.

“Už to Soukupovi oznámil, skončit by měl k letošnímu září,” uvedl zdroj z vydavatelského domu.

Sám Köppl svůj odchod od Soukupa nechtěl nijak komentovat.  “K personálním záležitostem se nebudu vyjadřovat,” reagoval na dotaz Neovlivní.cz.

Stejně nepostradatelný jako Daniel Köppl v obsahu, je pro Soukupa v byznysové části Filip Doubek. Ten ale narozdíl od Köppla zatím v jeho impériu zůstává.

Odchody ze Soukupova vydavatelství přicházejí poté, co před prázdninami převzala jeho strategickou společnosti Médea firma Rainbow Wisdom Investment. Za investora  oficiálně spojeného s čínskou státní společností CITIC jedná bývalý ministr obrany Jaroslav Tvrdík. V jejím zájmu se angažuje i prezidentův poradce Martin Nejedlý, který uplatnění opce dojednával.

Médea byla pro Soukupa zásadní. Dotovala prodělečnou televizi Barrandov. Kromě toho byla také významným mocenským nástrojem, protože největší zadavatelé reklamy na trhu nakupují právě přes Médeu.

Převzetí Médey předcházely vleklé finanční těžkosti Jaromíra Soukupa, který se s nimi pere skoro dva roky. Jak jsme popsali v únorovém časopise Neovlivní.cz, jen televize Barrandov denně prodělávala až milion korun. V době koronavirové krize Soukup pozastavil také vydávání časopisu Týden. Posléze jej zase obnovil, ale zbyli mu tam podle zdrojů zevnitř vydavatelství dva lidé.

Situace se ale vyhrotila už na přelomu roku. Soukupovo impérium zatěžují jednak úvěry. A pak také nervozita dalších mimobankovních věřitelů. Mezi ně patří například televize Prima či Nova, pro které nakupuje reklamu, ale také miliardář Daniel Křetínský, který skoupil dvě pohledávky za Soukupem.

Sám Soukup na dotazy spojené s finanční kondicí jeho vydavatelství nereaguje.

 

 

 

Zdroj náhledové foto: Jaromír Soukup