Stal se ze mě terč. Ale v politice jsem byla úspěšná, řekla Kleslová

Měla vrcholové funkce v partaji a lukrativní smlouvy ve firmách ovládaných státem i městem. Teď je všechno jinak: Radmila Kleslová, někdejší pobočnice šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, přišla o smlouvy i o stranické pozice. Poslední z nich opustila tento týden – rezignovala na funkci starostky Prahy 10 (více zde »). Své rozhodnutí zdůvodnila v rozhovoru, který poskytla online deníku Aktuálně.cz.

Radmila Kleslová přes četné otázky, které jí redakce Neovlivní.cz v minulých týdnech a měsících posílala, s deníkem nekomunikovala. Nereagovala ani na dotazy spojené s jejím posledním krokem, odchodem z čela radnice desátého pražského obvodu.

Radmila Kleslová během prvomájového pikniku hnutí ANO. Foto: hnutí ANO

Radmila Kleslová během prvomájového pikniku hnutí ANO. Foto: hnutí ANO

Interview však poskytla serveru Aktuálně.cz »; připustila v něm, že zpětně lituje svého angažmá v hnutí ANO.

“Netušila jsem, že aktivním vstupem do politiky do politiky ANO budu mít na zádech terč, který říkal: Střelte si do mě. A začali do mě střílet lidi, kteří nemají rádi Andreje Babiše, pak ti, kteří nesnášejí mě, a bohužel i někteří lidé z hnutí ANO. Buď ti, co byli méně úspěšní, nebo ti, co zastávali v hnutí jiný proud, takový ten pravdoláskařský.”

Prý ale nelituje, že se pokusila pomoci Babišovi a jeho politice. Odejít se rozhodla právě proto, že se její kauzy vyčítaly právě Babišovi a škodily mu.

Andrej Babiš její rozhodnutí stáhnout se z politiky chápe. “Viděl, že mediální štvanice byla tak obrovská, že si chci odpočinout,” řekla Aktuálně.cz.

O Kleslové: 

» Žalobci začali řešit angažmá Kleslové ve státních firmách
» Speciál Neovlivní.cz: Radmila Kleslová a její nahrávka kvůli angažmá v ČEZ
» 2015: Černý rok pro Kleslovou. Přišla o půl milionu měsíčně
» Právnička drah odmítla Kleslové proplatit faktury
» Čistka na pražském magistrátu: Kleslová přišla o klíčové spojence i kontrakty

Odmítá, aby se v jejím případě hovořilo o politickém pádu. “To, co vy nazýváte politickým pádem, já hodnotím jako zodpovědný přístup. Na funkce ve vedení ANO jsem nejprve rezignovala v souvislosti se štvavou kampaní, která byla navíc rozpoutána na základě překroucených faktů a vymyšlených historek.”

O které “historky” například šlo, se můžete podívat v přiloženém rozcestníku. Poslední “historkou” je prověřování trestního oznámení, podle něhož byla práce Kleslové pro státní a městské firmy jen fiktivní. Jeho plné znění publikujeme dnes na Neovlivní.cz. 

Nynější odchod z čela radnice Prahy 10 je podle Radmily Kleslové projevem politické odpovědnosti; v interview popsala, jak se jí v Praze 10 špatně spolupracovalo s koaličním partnerem. Tím je Strana zelených, která podle ní nebyla s to zajistit své tři hlasy. “Dělo se to několik měsíců, a když jsem s nimi jednala, jestli jsou schopni garantovat elementární loajalitu, ukázalo se, že nikoliv. Pak už nemělo smysl dál pokračovat a vzájemně se trápit,” uvedla pro Aktuálně.cz.

V rozhovoru dále prozradila, že se vrací ke své práci v advokátní kanceláři. “Já odcházím s pocitem, že jsem byla v politice úspěšná. Vyhráli jsme komunální volby a na radnici Prahy 10 prosadili řadu systémových změn, které vedly k vyšší efektivitě úřadu a lepšímu hospodaření.”