Stíhaný byznysmen Savov se zbavil deníku a časopisů

František Savov, který už dva roky v Londýně bojuje proti vydání do rukou české justice, se definitivně zbavil mocenského nástroje, který mu roky pomáhal budovat přímý i zákulisní vliv. Jeho vydavatelství Mladá fronta prodalo většinu médií, cílovým majitelem by měl být miliardář a vlastník Blesku Daniel Křetínský.

V obchodním rejstříku už byl zapsán převod větší části médií uprchlého podnikatele Savova včetně “vlajkové lodi” vydavatelství, ekonomického deníku E15.

K tématu:

František Savov, podnikatel
» Klaus nebyl jediný. Koho dalšího oslovil Savov?
» Savova navštívil v Londýně exprezident Klaus
» Savov mění taktiku, už nechce být mediální otloukánek
» Kdo ovládá Prahu: Mediální magnát je číslo 7
» Daniel Křetínský, vlivný muž českého sportu

“Oficiálním kupujícím je společnost Serafico investment. Vyplývá to ze zápisu v obchodním rejstříku. Části závodu Mladá fronta byly na uvedenou firmu převedeny 14. dubna 2016, zápis byl v rejstříku uskutečněn v pondělí 18. dubna 2016,” uvedl odborný server Mediaguru.cz (odkaz »).

Podle serveru je sice Serafico investment napsaná na Petra Hrdličku, dále se však “očekává převod aktiv na skupinu Czech News Center (CNC) nebo jejího akcionáře Czech Media Invest”.

CNC, vydavatele největšího bulvárního deníku Blesk a provozovatele mnoha dalších služeb, ovládají českoslovenští miliardáři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Podle Mediaguru již na konci minulého týdne začalo stěhování části zaměstnanců Mladé fronty do sídla společnosti CNC v pražských Holešovicích.

“Předmětem je prodej zahrnující zejména deník E15, tituly Bydlení Stavby Reality, Dieta, F.O.O.D., ForMen, Lidé a Země, Maminka, Mateřídouška, Moje Psychologie, Moje Zdraví, Právo a Byznys, ZEN, Betynka a část webů,” upřesnila v úterním oznámení Mladá fronta.

František Savov si naopak prozatím podržel týdeník Euro i měsíčník Profit a rovněž i knižní nakladatelství MF.

V Česku problémy svíraný podnikatel se v mezidobí připravuje na další kolo bitvy s tuzemskou justicí. Tvrdí, že před českými úřady nemá šanci na rychlý a spravedlivý proces a svůj případ označuje za mstu spojenou s miliardářem a ministrem financí Andrejem Babišem.

Prvoinstanční verdikt o Františku Savovovi vydal soud v Londýně už loni v červenci, přiklonil na stranu českých úřadů, které chtějí Savova v Praze, aby se zodpovídal z krácení daní a legalizace výnosů z trestné činnosti.

Podnikatel se na místě odvolal a dál se snaží doložit, že je jeho případ v ČR politicky a obchodně manipulován.
Podle informací deníku Neovlivní.cz se chystá na svou podporu využít prohlášení významných českých politiků či někdejších představitelů justice.