Textař Horáček, uchazeč o Hrad, vyčíslil svůj majetek. A řekl, za kolik prodal Fortunu

Radikálně přímá. A radikálně transparentní. Těmito slovy charakterizoval textař a producent Michal Horáček svou kandidaturu na Hrad. Ve čtvrtek, půl roku poté, co poprvé veřejně připustil, že si s myšlenkou pokusit se vystřídat na nejvyšší ústavní pozici Miloše Zemana pohrává (»), oficiálně oznámil, že kandidovat bude. Do detailu pak rozkryl své majetkové poměry i zdravotní stav.

Michal Horáček už veškeré dokumenty, které dokládají jeho minulost, majetek i zdravotní stav, vyvěsil na své webové stránky. Najdete na nich nejen obsáhlé vysvětlení, proč se rozhodl kandidovat, ale i lékařské zprávy za roky 2013, 2015 a 2016 a podrobné majetkové přiznání (externí link zde »). Rovněž lustrační osvědčení; spis, který na Horáčka za totality vedla Státní tajná bezpečnost a který se zachoval vcelku; a odborný posudek dlouholetého pracovníka Úřadu dokumentace a vyšetřování činnosti StB (ext.link tu »).

Čtěte také:
Esej Michala Horáčka “Mohlo by tu být i líp”

Pokud jde o majetek, celková hodnota činí zhruba 458 milionů korun. V obrazech a dalších uměleckých artefaktech má odhadem 45 milionů korun, v nemovitostech kolem 40 milionů. Na účtech v bankách mu aktuálně leží kolem 170 milionů korun, dalších více než 100 milionů investoval.

V rozhovoru pro Seznam Zprávy pak vůbec poprvé veřejně řekl, kolik spolu se svými třemi společníky získali za prodej první soukromé sázkové kanceláře Fortuna. Tu v roce 2004 odkoupila skupina Penta. “Asi 2,4 miliardy korun,” řekl Horáček.

Naprosto zevrubné jsou pak zdravotní zprávy, které Horáček zveřejnil. Ta za rok 2016 čítá 33 stran a obsahuje veškeré podrobnosti – od toho, jaké hodnoty leukocytů Horáčkovi naměřili, přes informaci, že se podrobil kolonoskopii, až po rodinnou anamnézu; každý si tedy může přečíst i tak intimní informace, jako že Horáčkův otec trpěl maniodepresivní psychózou. Na okraj: žádné vážné zdravotní neduhy Michala Horáčka netrápí.

michal_horacek_majetkove_priznani

michal_horacek_majetkove_priznani2