Ticho, volá mi Babiš. Nové jméno v bezpečností síti AB

Bezpečnostní síť premiéra v demisi a miliardáře  Andreje Babiše posílila o další jméno. Novou postavou lídra hnutí ANO ve vedení zpravodajských služeb se stal Radek Musílek. Muž, který se coby operativec tajných služeb v minulosti věnoval mimo jiné kauze Unipetrol. Musílek se nyní stal náměstkem civilní rozvědky. Služby, která donedávna spadala do sféry vlivu ČSSD.

“Ticho, ticho!! Volá mi Babiš.” Takové věty podle zjištění Neovlivní.cz v posledních týdnech opakovaně zazněly na poradách vedení civilní rozvědky. Podle účastníků je pronášel Radek Musílek. Nový náměstek této tajné služby. Svými vazbami na současného premiéra v demisi se nijak netají, naopak je dává na odiv.

Radek Musílek se s Andrejem Babišem skutečně dobře zná. A znají se roky. V minulosti spolu podle informací Neovlivní.cz komunikovali právě kvůli privatizaci státního podílu ve společnosti Unipetrol, o kterou miliardář usiloval. A kvůli němuž čelil podezření z korupce (to se dodnes neprokázalo).

Kontext:

» 2016: Neznámá bezpečnostní síť AB: komunista Ondráček i Zemanovec
» 2015: Původní sestava bezpečnostní pavučiny Andreje Babiše
» Přehledně: Mapa střetu zájmů AB
» Miliardář Chrenek ulovil vrchního cifršpiona

Musílek doposud pracoval ve dvou tajných službách: BIS, tedy civilní kontrarozvědce, která má sbírat informace uvnitř České republiky. A pak také v civilní rozvědce, která se má ze zákona věnovat agendě v zahraničí. Sběru informací o Unipetrolu se Musílek věnoval jak v BIS, tak v rozvědce.

Nyní Musílek ve vedení civilní rozvědky vystřídal Zdeňka Blahuta, který sám odešel ze služeb zkraje letošního roku. Blahut byl jedním z nejmocnějších spojenců bývalého ministra vnitra Milana Chovance. A také zastával čelné místo na black listu Andreje Babiše. Lídr ANO jej podezříval, že spolu s Chovancem proti němu chystali kompromitující akce.

Radek Musílek je už několikátým jménem, které lze zařadit do bezpečnostní sítě Andreje Babiše. Její součástí jsou lidé z policie, tajných služeb či generální inspekce bezpečnostních sborů, kteří jdou díky předchozím vazbám politikovi na ruku. Miliardář není v byznyse sám, kdo si kolem sebe vybudoval bezpečnostní síť. Jako jediný je ale současně ve vrcholové politice.

Někteří z bezpečnostní sítě AB pracují přímo pro holding Agrofertu, jiné po svém vstupu do politiky rozmístil na klíčové pozice ve státní správě.