Tonda Blaník, DVTV, OSF, Sabina Slonková a spol. vyrážejí do krajů

Známé postavy mediální branže a veřejného života se spojují s osobnostmi z regionů, aby v krajích propagovaly svobodu demokracie a občanské společnosti.

“Politicky nekorektní show” stojí v záhlaví série debat, které od konce února do začátku dubna proběhnou na vybraných místech České republiky.

Přijďte

• Pátek 26. 2. ÚSTÍ NAD LABEM

Kde: Veřejný sál Hraničář (Prokopa Diviše 1812/7)

Kdy: 19:30

Vystupují: Martin Hausenblas, Martin Veselovský, Sabina Slonková, Boris Rudý… a možná přijde i Tonda Blaník!

• Pátek 18. 3. ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
• Středa 23. 3. PLZEŇ
• Pátek 1. 4. KARLOVY VARY
• Pátek 8. 4. BRNO

“Společenské večery s názvem Možná přijde i Tonda Blaník mají představit zákulisí lobbingu a největší regionální kauzy, ale také ukázat, že problémům lze aktivně čelit,” popisují organizátoři z Nadace Open Society Fund Praha (OSF) a internetové televize DVTV, kteří si do programu přizvali známé osobnosti ze světa médií i významné postavy z jednotlivých krajů.

“V poslední době roste nedůvěra k politikům a veřejným institucím, jež vede naopak v bezmeznou víru voličů v „nepolitiky“ a umožňuje růst vlivu různých oligarchů kontrolujících úřady, firmy i média a představujících tak silný střet zájmů,” vysvětluje výkonný ředitel OSF Robert Basch. “Proto jsme se rozhodli netradiční formou – politicky nekorektní late night show – poukázat na různé jevy, které ohrožují českou demokracii, a podpořit ty občany, kteří proti těmto hrozbám aktivně vystupují, nebo svou činností pozitivně přispívají k rozvoji české demokracie a otevřené společnosti. A ukázat tak jak je důležité o demokracii a otevřenou společnost pečovat.”

Při prvním večeru v Ústí nad Labem se na jednom pódiu mají setkat uznávaný moderátor Martin Veselovský, investigativní novinářka Sabina Slonková z Neovlivní.cz, podnikatel a mecenáš Martin Hausenblas, neortodoxní developer a tatér Boris Rudý či ústecké občanské aktivistky Lenka Černá a Kateřina Chalašová…a možná přijde i Tonda Blaník!

Večery totiž vznikají ve spolupráci se společnostní Negativ, která pro internetovou televizi Stream produkuje politicko-satirický seriál Kancelář Blaník (jehož premiérový díl by měl být jedním z prvků krajské talk show).

Podruhé se Slonková, tvůrci DVTV, Blaník a spol. setkají na Vysočině, v “kraji Miloše Zemana” – konkrétně 18. března 2016 ve Žďáru nad Sázavou.

Další akce jsou naplánovány do Plzně, Karlových Varů a Brna (viz infobox), program a podrobnosti k dalším dílům série budeme doplňovat.

“Robert Basch přišel s myšlenkou a přizváním k akci v pravou chvíli. Jsme investigativní deník, tudíž problémy zneužívání moci a netransparentní rozhodování o věcech veřejných jsou pro nás zásadní témata. Navíc v nadcházejícím období se chceme víc zaměřit právě na dění v regionech Čech a Moravy,” říká Sabina Slonková, šéfredaktorka Neovlivní: “Na společný čas s osobnostmi, jako je Martin Veselovský, nebo – v případě Ústí – Martin Hausenblas se těším. A navíc, pokud přijde Tonda, bude to i napínavé.”

A Martin Veselovský dodává: “Neprůhledný lobbying a klientelismus jsou témata, která se neustále prolínají mnoha rozhovory DVTV. Zároveň jde o jednu ze zásadních věcí, které ovlivňují veřejný život v Česku. Pokud se shodneme, že ani jedna z těchto věcí není žádoucí, pak je důležité je popisovat a rozkrývat. Protože jenom tak bude možné zvyšovat povědomí lidí o tom, jak ve skutečnosti politika funguje. A umožňovat jim se správně rozhodovat třeba ve volebních místnostech.”