TOP 10 ve sportu: Co pro ně znamená mít moc?

Být lídrem, inspirovat, dělat rozhodnutí a nést za ně odpovědnost.

Takovými – a podobnými – vznešenými slovy popsaly nejvlivnější postavy tuzemského sportu, co pro ně vlastně znamená být vlivný. Jde o deset mužů, kteří v indexu, jenž sestavil deník Neovlivni.cz, skončili v první desítce. (Jak jsme index sestavovali si můžete přečíst zde.)

Miroslav Jansta

Miroslav Jansta “Vliv je o tom, jestli jsem schopen svoji smysluplnou myšlenku prosadit a pak za ni také nést zodpovědnost. Vliv se rovná zodpovědnost. Zodpovědnost za to, k čemu ho využiji.”

Miroslav Pelta

Miroslav Pelta “Nejsem člověk, který se stará jen o fotbal, jsem i místopředseda České unie sportu a sedím rovněž ve vedení Českého olympijského výboru. Dnes je doba, kdy se každý z nás musí snažit pracovat na tom, abych sport posunul dál, protože je velmi důležitou součástí života v každé zemi. V Česku je dlouhodobě podfinancovaný, proto je potřeba pro něj sehnat víc peněz. A o to se snažím.”

Marcel Chládek

Marcel Chládek “Sport patří gesčně pod ministerstvo školství a je tedy přirozené, že ministr je jedním z neklíčovějších hráčů v této oblasti.”

Miroslav Černošek

Miroslav Černošek “Vliv, to je podle mě možnost být tam, kde se dělají důležitá rozhodnutí.”

Daniel Křetínský

Daniel Křetínský “Reálně je moje angažmá ve sportu především kombinací velkého stresu, pravidelné deprese, klubismu a vykonávání služby, která je mnohem závaznější a náročnější, než jsem si uměl představit. A to opravdu. Takže slovo vliv se do mých pocitů nevejde. A pokud máme ve sportovním světě nějakou autoritu, tak především proto, že do něj ze všech soukromých subjektů vkládáme nejvíc peněz.”

Petr Hulínský

Petr Hulínský “Mít vliv podle mého znamená: být respektovaný, mít slovo v tom daném oboru. V mém případě to především znamená napomoci v procesu rozdělování dotací do sportu s jasnými pravidly.”

Petr Dvořák

Petr Dvořák “Vliv je možnost Vytvářet, být Lídrem, Inspirovat a Vést. Hlavní je, aby váš vliv na vás neměl příliš velký vliv :-)”

Daniel Beneš

Daniel Beneš “Jsem manažer a podle toho se dívám na slovo vliv. Pro mne to je schopnost řídit záležitosti tak, aby z nich měl maximální užitek akcionář. Naše angažmá v oblasti sportu je významnou součástí naší společenské odpovědnosti. Nejde totiž jen o velké události, ale o podporu sportování široké veřejnosti a o vhodném propojení s naším marketingem a obchodem.”

Jiří Holeček

Jiří Holeček “Vliv znamená z mého pohledu mít jistou míru moci. Přímou i nepřímou. Ta nepřímá nabízí možnost či schopnost ovlivňovat druhé a to především ty, kteří mají moc faktickou, kterou disponuje ministr školství. Schopnosti a možnosti ovlivňovat druhé se u nás bohatě využívá.”

Pavel Kolář

Pavel Kolář “Vliv ve sportu? Je to schopnost a možnost ovlivňovat dění ve sportu organizačně, finančně i legislativně. A to je možné jednak z pozice funkce, ale také nepřímo, vlivem autority silné osobnosti, či prostřednictvím silné profesní skupiny, které zajišťují možnost prosazení vlivu na sportovní dění.”