Medvídek Pú a Slonisko: O Šumanův účet proti Babišovi se přetahují hackeři

Twitterový účet Julia Šumana, na němž byly zveřejněny nahrávky usvědčující lídra hnutí ANO Andreje Babiše z nefér praktik při politickém boji, v posledních hodinách čelí pokusům o nepřátelské převzetí. Přetahují se o něj dvě anonymní skupiny, z nichž jedna tvrdí, že je původním zakladatelem. Hnutí ANO se navíc aktivizuje a chce, aby po identitě skupiny, která se skrývá za jménem skutečného estébáka Šumana, nově pátrala Sněmovna.

O Twitterový účet Julia Šumana se v posledních hodinách strhnul boj mezi jeho současnými anonymními správci a neznámými hackery. Ti začali na účet dávat vzkazy určené reportérům televizního pořadu Zvláštní vyšetřování Sabině Slonkové a Jiřímu Kubíkovi. Mimo jiné šlo události spojené s bývalým Babišovým novinářem Markem Přibilem, o nichž se reportéři v posledních dvou dnech bavili po telefonech.

Twitterový účet Julia Šumana ve chvíli, kdy jej jeho současní správci nemají pod kontrolou. Kdosi na něj sází informace o Marku Přibilovi

Neznámí hackeři také na Šumanův účet přidali na první pohled nelogicky obrázek Medvídka Pú a Sloniska. Tuto kresbu přitom zmiňoval v rozhovoru s reportéry Jan Z., svědek z pořadu Zvláštní vyšetřování, který tvrdil, že je původním zakladatelem účtu Julia Šumana. A slíbil, že právě tuto dětskou kresbu přiloží jako důkaz, že má k účtu přístup.

Současní správci účtu včerejší Tweety smazali, během dopoledne se tam ale některé z nich začaly objevovat znovu.

Mohlo by vás zajímat:

» O čem jsem tak mluvil s Babišem. Odposlechy děsí jeho zaměstnance i partnery
» Babiš dostal státní ochranku, připraví ho o soukromí
» Babišovy odposlechy jsou z jeho Sokolovny
» Chovanec poslal kvůli fotomontáži špiony na Babišova manažera
» Policie vyšetřuje, zda někdo hacknul i Babišův mail

Do pátrání po identitě “skupiny Julia Šumana” se navíc nově zapojí i Sněmovna. Akci spustili Babišovi poslanci, kteří si chtějí pozvat ministra vnitra Milana Chovance. Právě jeho podřízené Babiš s nahrávkami spojil.

Na aktivitu poslanců v kauze nahrávek, které zachytily Babiše v rozhovorech s novinářem z mediální divize Agrofertu, dnes upozornil portál Seznam.cz. Cituje poslance Bohuslava Chalupu, který už příští týden hodlá případ otevřít na bezpečnostním výboru Sněmovny.

Investigativní pořad Seznamu Zvláštní vyšetřování nově popsal situaci kolem tajně pořízených nahrávek Babiše i dvě verze, kdo by za Skupinou Šuman mohl být. (Externí odkaz zde) Jedna z verzí přitom ukazuje právě na politickou linku směřující k ČSSD a rozvědce. Partaj i tajná služba to ovšem striktně popírají.

“Je nutné zjistit, kdo se skrývá za Skupinou Šuman. Zajímá mě, co o tom ví ministr vnitra Chovanec a premiér Sobotka. Otevřu to na zasedání bezpečnostního výboru,“ uvedl poslanec a bezpečnostní expert ANO Bohuslav Chalupa s tím, že je připraven téma předvolební diskreditace hnutí ANO přednést i na schůzi Poslanecké sněmovny.

Vypátrat, kdo stojí za skupinou skrytou za identitu skutečného důstojníka StB Julia Šumana, je v hnutí ANO prvořadým úkolem. Skupina zasadila Andreji Babišovi významný úder a přispěla k jeho odstavení z ministerstva financí.

Zveřejněné nahrávky totiž Babiše usvědčily, že lhal, když tvrdil, že do obsahu svých médií nezasahuje. A nadto dokázaly, že se “svým” novinářem Markem Přibilem ladil noty, jak před volbami co nejvíce poškodit politickou konkurenci, především ČSSD. A nikdo dnes v ANO neví, co dalšího se na Babiše objeví.