Ukradené duše AB: Jak se chová prezidentský kandidát k těm, co překážejí

O politiku jde až v druhé řadě. Pravou tvář Andreje Babiše vystihují hlavně příběhy, v nichž je ohrožený jeho byznys.

Jejich cesty se kdysi zkřížily s byznysem Andreje Babiše a nedopadlo to právě nejlépe. Tedy – pro ně. Andrej Babiš vždycky dostal, co chtěl.

Ti muži a ženy jsou výjimeční, protože o své zkušenosti s jedním z nejmocnějších Čechů promluvili. A nedopadlo to právě nejlépe. Tentokrát pro Andreje Babiše.


Koláž aTeo pro Neovlivni.cz

Odemykáme seriál, který jsme prvně přinesli v tištěném časopise Neovlivní.cz. Byl unikátní i v tom, že “Ukradené duše” promluvily v éře, kdy byl Andrej Babiš na vrcholu a měl moc.

Někteří dnes už nežijí, jako třeba bývalý šéf Kosteleckých uzenin Jan Boček. Ten se nikdy nesmířil s kvalitou výrobků fabrik, které AB nepřátelsky převzal. “Kdybych mluvil s Babišem, tak mu řeknu, že z toho udělal sračku. Dělalo se tam dvě stě tun uzenin denně, teď to dělá bídných padesát a kvalita je v pr… Co jste z toho udělal, pane Babiš? Sračku! A takhle blbě dopadnout nemuseli, kdyby tam měli lepší vedení,“ vyprávěl Boček před svou smrtí. Příběh Kosteleckých uzenin a jejich bývalého šéfa najdete ZDE.

S jinými se setkání s Andrejem Babišem táhne až do dnešních dní. Jako třeba s Janou Mayerovou, dnes Nagyovou. Právě tento týden vstupuje do závěrečného kola proces v kriminální kauze Čapí hnízdo, kde je ekonomická poradkyně spolu s Babišem v roli obžalovaných. Kvůli dotaci pro AB ji dnes hrozí vězení. Její story jsme popsali TADY.

A v procesu hraje klíčovou roli i Babišův syn z prvního manželství Andrej, který politikovi bortí jeho konstrukci o dotaci pro firmu manželky a dětí. Před lety nám ve Švýcarsku prozradil, že sehrál v případu Čapí hnízdo roli bílého koně a otec jej “uklidil” na Krym, aby nevypovídal na policii. Letos Andrej Babiš mladší přijel do Prahy a u soudu svá slova zopakoval. “Otec ze mě udělal nejen bílého koně. Udělal ze mě blázna,” popsal rodinné vztahy Andrej Babiš mladší. Kauza je sepsaná v tomto textu.

Další příběhy Ukradených duší AB přinášíme v tabulce uvnitř textu.

Zdroj náhledové foto: aTeo pro Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email