Ruce

Úvodník O vlivu a lidech

Zvykli jsme si slovo vliv spojovat s jeho zneužíváním. Není to úplně fér.  Záleží na tom, čemu vliv slouží. Jestli pro nekompromisní uspokojení vlastních tužeb, nebo k prosazení věcí, které nás a naše okolí posunují kupředu.

Ať jde o vliv pozitivní, nebo negativní, v obou případech stojí za to vědět, z čeho pramení.  Jen tak dostaneme odpovědi na otázky, co a proč se kolem nás děje.

Proto vznikl deník Neovlivní.cz.

Vliv nebudeme měřit jen podle toho, kolik má daný člověk právě peněz nebo v jaké je funkci. Kontakty a vazby jsou stejně, mnohdy i víc důležité. Proto se na našich stránkách budou často objevovat lidé, kteří “netočí miliardy”, ale disponují tak dobrou sítí konexí, že tím peníze hravě nahradí.

Kromě indexů, žebříčků, grafik či portrétů budem přinášet i investigativní zprávy, které s vlivem souvisí. Závod o počet článků za den nečekejte, ambicí Neovlivní.cz je původní, výběrový obsah o sférách vlivu, které hýbou Českem.

Když jsem o projektu Neovlivní.cz v uplynulých měsících mluvila s lidmi z bysnysu, neziskových organizací, politiky či lobbisty, reakce byla v zásadě jediná: Zajímavé, nic takového tady není.

Tak vítejte ve světě vlivných, odteď sem patříte.

Sabina Slonková


Štítky: ,