Už táhni, špatná vládo. Účet ANO zahltily hanlivé vzkazy

Lidé posílají vládní partaji desetníky, aby se na veřejném účtu objevily vzkazy o neschopnosti premiéra a lídra hnutí.

Transparentní účet vládní strany ANO, na kterém partaj shromažďuje příspěvky na volby, zahltily vzkazy pro lídra hnutí Andreje Babiše. A nejde o pochvalná hesla.

Ilustrace: Shutterstock

“Hele, Bureš, ve státě vedeném tebou, mám výrazný strach o život. Zaplatíš mi z ukradených peněz dovolenou v Dubaji?,” stojí u zaslané částky 0,01 korun s odkazem na premiérovo krycí jméno ze svazků StB a nedávnou dovolenou jeho manželky ve Spojených arabských emirátech.

Další vzkaz zní: “Zdravotníci v rozkladu, živnostníci na dlažbě. A Agrofert a Burešovic rodina mlaská. ČR 2021.”

Nebo: “Takže důchodci upláceni a neochráněni. Děti zadluženy, podnikatelé zničení….A on si čerpá.”

A také: “Babiš porušuje karanténu. Prymula kašle na opatření a vyzývá k šikaně lidí…A může za to opozice? Už táhni špatná vládo.”

Babišův tým všechny tyto haléřové položky vrací zpátky. A že se to zástupcům vládní partaje nelíbí, je zřejmé z poznámky k vratkám.

“Nevyžádaná platba. Napadení hnutí AN0 2011,” stojí u vrácených položek.

Podobné vzkazy posílali lidé lídrovi hnutí ANO a premiérovi skrze partajní účet už loni. Nyní se ale rozjely ve větší intenzitě.

Děje se tak ve chvíli, kdy se Andrej Babiš akcemi typu úřednická maturita snaží odvést pozornost od toho podstatného: Je to jeho vláda a on osobně, kdo nese odpovědnost za aktuálně 22 147 mrtvých lidí, krachující firmy, zničené životy podnikatelů a skoro roční izolací dětí.

A zatímco v řadě evropských zemí se život začíná pomalu vracet k normálu, Česká republika je stále mezi nejhoršími státy na světě. A vláda nedělá nic pro to, aby se situace zlepšila.

Jak jsme opakovaně popsali, premiér boj s nákazou vzdal. Minulý týden pak přiznal, že nemá žádný plán. “My jsme více méně ta opatření udělali, ale vy se mě ptáte, co se stane. Já nejsem schopen tady říkat nějaká konkrétní čísla. My jsme tady měli PSA, každý ho chtěl, hlavně vy jste ho chtěli, no a zkrátka ta predikce není možná. Není možná,” reagoval na interpelace pirátských poslanců, kteří se dožadovali odpovědi, co teď vláda hodlá dělat.


ČTĚTE TAKÉ: Premiér boj s covidem vzdal. Nic neřídí a čeká až se epidemie přežene


Podobná akce jako nyní na kontě hnutí ANO se v roce 2017 rozpoutala na transparentním účtu, který před poslední prezidentskou volbou zřídil tým Miloše Zemana. I tam lidé posílali haléře, aby mohli poslat kandidátovi na hlavu státu svůj vzkaz.

“Příspěvek na hledání článku pana Peroutky a prověrky pana Mynáře”, stálo u jednoho daru. Další člověk poslal rovněž haléře, aby mohl Zemanovi vzkázat: “Odejděte na Vysočinu a už se nevracejte, prosím!!!”

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email