V kauze Škodova paláce se policie zajímá i o Hudečka

Policie v tichosti rozšířila vyšetřování kauzy Škodova paláce, v níž se doposud zajímala jen o primátorku Adrianu Krnáčovou, také o prozkoumání role jejího předchůdce Tomáše Hudečka. Zatímco politiky z Bémovy éry, kteří nevýhodnou smlouvu na pronájem paláce za město uzavřeli, nikdo nevyšetřuje, u Hudečka policie řeší, proč nevyšel vstříc majiteli paláce.

Roli Krnáčové protikorupční policie zkoumá kvůli její korespondenci se zástupci majitele Škodova paláce, ve které se primátorka dohodla na výměně právníku města ze seznamu dodaného protistranou sporu o výši nájemného v budově. Deník Neovlivní.cz ale nyní zjistil, že dalším politikem, o kterého se policie zajímá, je Tomáš Hudeček.

Bývalý primátor se odmítl s firmou Copa Retail, vlastníkem paláce, na nájemném dohodnout a spor nechal řešit soudy. Policie nyní na základě trestního oznámení řeší, jestli tím Hudeček nepoškodil město. Stejně přitom veřejně argumentuje majitel paláce, který tlačí pražský magistrát k dohodě. Tu nakonec odmítlo i nové vedení v čele s Adrianou Krnáčovou.

Existenci trestního oznámení na Hudečka potvrdil bývalý právník města Vladimír Zoufalý, kterého se na případy z textu oznámení policisté ptali na nedávném výslechu. “Detaily vám nepovím, protože jsem musel policii  podepsat mlčenlivost. Ale ano, ptali se mne i na věci spojené s panem Hudečkem – a to na základě trestního oznámení,” uvedl Zoufalý.

Autor udání posílá policii na Hudečka nejen kvůli pronájmu Škodova paláce. Podle zjištění Neovlivní.cz zmiňuje také stěhování Dopravního inspektorátu do Kongresového paláce či kauzu pozemků v Benicích.

Kdo přesně na Hudečka trestní oznámení podal, policie odmítá zveřejnit. Škodův palác i Kongresové centrum se ale přímo dotýká majitele paláce firmy Copa Retail, která s Hudečkem v jeho éře na magistrátu bojovala. Že by na něj nyní podávala trestní oznámení, společnost popírá. “My jsme žádné trestní oznámení nepodávali, ani jsme k němu nedávali žádné instrukce,” distancuje se od případu mediální zástupkyně Copa Retail Radka Hrstková.

Třetí příběh z trestního oznámení – pozemky v Benicích – je zase spojen s developerem Sebastianem Pawlovski. Mimochodem: právě  s ním původně pražská radnice vedená Pavlem Bémem kdysi smlouvu o pronájmu Škodova paláce uzavřela – firma Copa Retail má podle ní do roku 2026 dostat na nájemném přes čtyři miliardy korun. Pawlovski nicméně tvrdí, že společnost Copa Retail prodal a se Škodovým palácem nemá nic společného.

Bývalý primátor Tomáš Hudeček v trestním oznámení spatřuje jednoznačnou pomstu za to, že se v příběhu Škodova paláce odmítl dohodnout. “Ta jejich nabídka na slevu ve skutečnosti slevou není, takže se rozhodně neobávám, že bych město poškodil. Stejně nesmyslná jsou i ta dvě další podání,” řekl Hudeček.

Kdy bude policie s vyšetřováním hotová, to zatím jasné není. Dohodami Krnáčové s protistranou se zabývá už od letošního dubna, kdy na ně deník Neovlivní.cz upozornil. Dodnes policie nerozhodla, jestli se primátorka něčeho dopustila.

A na veškeré otázky odmítá odpovídat. “Omlouvám se, ale k vašim dotazům nebudeme poskytovat žádné informace,” prohlásil mluvčí protikorupční služby Jaroslav Ibehej.