Ve smyčce: Není důvod k panice, tvrdí Vojtěch. Zase

Vláda zrušila testování ve školách, covid se v nich přitom začal významně šířit. Testy pro školy ale nejsou nakoupené a první už zavírají

Za celý uplynulý rok a půl měla základní škola v Praze Na Chmelnici sedm případů covid pozitivních. Od začátku letošního školního roku do úterka skončila víc jak třetina žáků v karanténě, nemocných žáků bylo 44 a vyřazených pedagogů 13. Za pouhých devět dní provozu školy.


Není důvod k panice, zvlášť před volbami Foto: Ministerstvo zdravotnictví

“Bohužel nyní nás zasáhla některá agresivnější varianta, těžko hledat viníka,” komentoval to v prohlášení rodičům ředitel školy Václav Havelka

A v karanténě skončily třídy i dalších škol po celé republice.

Vláda Andreje Babiše 23 dní před volbami ale navenek tvrdí, že je všechno v pohodě. A dokonce za této situace zrušila testování ve školách.

“Myslím si, že v tuto chvíli není důvod k panice, nebo strašení,” prohlásil den před uzavřením první školy ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Když podobná slova pronášel naposledy, skončila země záhy v dlouhém lockdownu. Protože ale kvůli krajským volbám přišel pozdě, zemřelo i proto celkem přes 30 tisíc lidí. A nyní jsou za pár dní opět volby, před nimiž se vláda bojí podniknout nepopulární kroky.

A hlavně se ukazuje, že s týmem ing. Babiše a mgr. Vojtěcha žijeme ve smyčce. Kdyby se totiž vláda nyní opět rozhodla ve školách testovat, nemá čím. Žádné zásoby testů ve Státních hmotných rezervách nejsou, nikdo z vlády jejich nákup nežádal. Pořízení testů přitom trvá minimálně měsíc.

Navíc se podle SeznamZpráv ukázalo, že některé školy dodnes nemají od státu proplaceno jarní PCR testování.

Jak už jsme upozornili, vláda totiž žádný přesný itinerář toho, co se má stát, nemá. Redakce Neovlivní.cz opakovaně žádala úřad Adama Vojtěcha o předložení plánů, které ministerstvo v souvislosti s ochranou zdraví obyvatel má pro podzim připravené. Bez reakce. Žádný dokument ani po dvou týdnech z ministerstva nedorazil.

Zdroj náhledové foto: Ministerstvo zdravotnictví

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email