Ve Sněmovně už se zase smí pít, rozhodl Vondráček

Před čtyřmi roky to bylo hnutí ANO, kdo prosadil zákaz pití alkoholu v prostorách Sněmovny. Dnes předseda Sněmovny za stejnou stranu Radek Vondráček v tichosti rozhodl, že už zase poslanci pít smí. S okamžitou platností.

Zákulisní jednání o sestavování druhé vlády Andreje Babiše tento týden přebila v prostorách Sněmovny úplně jiná událost. Poslanci řešili, jestli skutečně šéf Sněmovny Radek Vondráček zrušil zákaz podávání a konzumace alkoholu v budově.

Vondráčkovo rozhodnutí zveřejnil na Twitteru František Cerha, který roky pracuje pro ODS

A zrušil. Jak mimo jiné potvrdil na svém Twitterovém účtu lidovec Jan Bartošek.

“Řešilo se to v kuloárech, nikdo nechtěl věřit, že to je pravda. Byla to totiž bývalá místopředsedkyně Sněmovny Jermanová z ANO, kdo u tehdejšího předsedy Hamáčka zákaz podávání alkoholu prosadila. A teď se potvrdilo, že to Vondráček zrušil,” uvedl jeden z poslanců, který se po zrušení zákazu pídil.

Poslanci se podle něj ptali na zrušení zákazu přímo Vondráčka. “Jeho hlavní starostí ale bylo, aby z něj teď někdo nedělal alkoholika. Důvod, proč se tak rozhodl nám ale neřekl,” dodal.

O Vondráčkově kroku přitom většina oslovených poslanců vůbec nevěděla. “Vůbec o tom netuším…,” reagovala například místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

Sám Radek Vondráček ke svému kroku uvedl, že věří v rozum poslanců. A pokud se mýlí, není podle něj problém zákaz alkoholu opět zavést.

“Ve Sněmovně je nyní přes 120 nových poslanců a máme nové volební období. Doufám, že některé alkoholové excesy jsou už minulostí. Navíc samotný zákaz konzumaci nezamezil, což jsme byli několikrát taky svědky,” napsal serveru irozhlas.cz předseda.