Video: Autem po Praze jezdí jen šílenci, říká žena z TOP 25 v byznysu

Její jméno figuruje v žebříčku TOP 25 žen v českém byznysu. A loni k tomu přibyla cena Top odpovědný leader, který vyhlašuje nezisková platforma Byznys pro společnost. Martina Grygar Březinová je přímo prototypem ženy, která se dokázala prosadit v maskulinním světě špičkových manažerů.

O postavení žen ve společnosti, nebo o tom, jak správně namixovaný tým zvyšuje výkony firmy, byste si generální ředitelkou společnosti Sodexo Benefity Martinou Grygar Březinovou dokázali vykládat hodiny. Data, o kterých mluví, má podpořena studiemi, argumentuje věcně, přiměje člověka pootočit svůj úhel pohledu. A pak vám na sebe prozradí, jak ráda chodí nakupovat na farmářské trhy.

“Manžel se mi občas směje, že investuji strašně moc – i času – do toho, co a jak jíme. Ale mě přijde, že do auta taky nelijete špatný benzín. Tím to začíná,” uvedla v profilovém rozhovoru pro společnost DeadLineMedia, vydavatele deníku Neovlivní.cz.

Hovořila v něm nejen o své práci a ženách v byznysu, ale třeba i o tom, jak se jí změnil život po narození syna. Rozhovor si můžete přečíst zde.

Ve videosestřihu vám nyní nabízíme některé další podstatné pasáže z povídání s Martinou Grygar Březinovou. Třeba tu, ve které přemýšlí, jak s ohledem na ekologii změnit svůj životní styl. “Jedno takové téma je přemýšlet, jak používáte auto. Jezdit po Praze autem ve špičce, to z mého pohledu udělá jenom šílenec. Jednu dobu jsme bydleli na Břevnově a když jsme jeli tramvají dolů, strašně mě iritovalo vidět tu šňůru aut, přičemž v každém autě seděl vždycky jen jeden jediný člověk…”


O ženách, které posouvají věci dopředu

[responsive_youtube HUEJacHNRS8]


“Do auta také nelijete špatný benzín”

[responsive_youtube nNRI4-HIQu8]


O šílencích v pražských ulicích

[responsive_youtube sFbIdj2TN-4]


O klavírech Petrof

[responsive_youtube 2BBsQJ-dldc]