Video: Co znamená mít vliv podle šéfky Newtonu

Petra Mašínová. Svou dosavadní kariéru strávila v blízkosti českých a evropských politiků, pracovala pro byznysmeny i bankéře. Dnes řídí společnost Newton Media a má detailní přehled o nejrůznějších vlivech spojených s médii.

Díky své nynější práci přesně vidí, jaká média mají či nemají vliv. A jak se tento vliv vyvíjí. Společnost Newton monitoruje, archivuje a zpracovává víceméně veškerá mediální data. “Státní a veřejná správa ještě stále velmi bazíruje na tradičních médiích, nicméně už je tam vidět ten pohyb k internetu,” říká Petra Mašínová. “U velkých korporací je to půl napůl. Stále ještě, naprosto po právu, se věnují tradičním médiím a stejným procentem pokrývají vše, co je na internetu a sociálních sítích. Ale střední, malý byznys, samostatní podnikatelé, konzultanti, agentury, právníci, tam je odliv poměrně značný. Ti postupně přecházejí čistě na on-line obsah.”

Mašínová poskytla společnosti DeadLineMedia, vydavateli deníku Neovlivní.cz, velký profilový rozhovor. První část, zejména o stavu dnešních médiích, naleznete zde. Druhou část, věnovanou české politice, Evropě, ale i postavení žen ve společnosti a osobním radostem, naleznete zde.

Ve videosestřihu vám nabízíme některé další podstatné pasáže z povídání s Petrou Mašínovou.


 

O tom, co znamená mít vliv


 

Co považuje za symbol úspěchu?


 

Jak se Česko proměňuje