Video: Jak se mění priority nejmocnějšího muže Prahy Karla Březiny

Na přelomu tisíciletí plnil tehdy sedmadvacetiletý ministr Zemanovy vlády Karel Březina titulní strany bulvárů svými milostnými eskapádami. Poučil se. Stáhl se do ústraní, výrazně na sobě zapracoval a vyspěl. Momentálně je – podle interního hodnocení deníku Neovlivní.cz – nejmocnější osobou v hlavním městě.

Na první pohled to není vidět, nemá totiž téměř žádné podstatné politické funkce. Ve skutečnosti je ovšem tím, kdo na magistrátu fakticky rozhoduje. Vytěžil ze svých kontaktů, ze změny kurzu v Praze, odchodu “kmotrů”, a také se může opřít o mocného spojence: šéfa ČSSD, premiéra a svého dlouholetého kamaráda Bohuslava Sobotku. Zkrátka: Udělal velkou kariéru.

“Pro člověka, který se takto (jako já) angažuje, je kariéra zajímavá a důležitá,” připustil v profilovém rozhovoru pro společnost DeadLineMedia, vydavatele deníku Neovlivní.cz. “Ale to neznamená, že by kariéra měla být prvním bodem všeho snažení… Člověk postupem času mění své priority a pro mě jsou dneska strašně důležité děti. Vyrůstají. Chodí na základní školu, na střední školu… Člověk postupem času uzpůsobuje priority tomu, v jaké fázi životního stylu se nachází.”

První část rozhovoru – o technologii moci, soubojích politických es či pohnutkách, které jej coby mladíka přivedly do politiky – najdete zde. Druhou část, v níž mluví o vládě v Praze a nad Prahou, naleznete zde.

Ve videosestřihu vám nyní nabízíme některé další podstatné pasáže z povídání s Karlem Březinou.


O kariéře

[responsive_youtube x64p68CLpDQ]


O vlivu

[responsive_youtube Jb27mhlXNnk]


O důležitých tématech

[responsive_youtube 1HqHksUn6wc]


O osobnostech

[responsive_youtube XOCMVcdhYbo]


O ekologii

[responsive_youtube VUbH7lsvqY0]


Bez čeho si neumí představit den?

[responsive_youtube _bEZNytkIWc]