Video: Musíme se naučit pranýřovat nešvary, říká Bubeník

V politice se mihl jen krátce: v listopadu 1989 měl nálepku studentského vůdce a poté nejmladšího poslance Národního shromáždění. Už 25 let si užívá “politický důchod”, etabloval se v byznysu, věnuje se výběru manažerů pro vrcholové pozice. Jan Bubeník.

Patří k lidem, kterým politici nadbíhají; rádi by jej do “své stáje”. Protože má respekt. A mám vliv. Sám Jan Bubeník, ředitel své headhuntingové společnosti Bubenik Partners, jej přisuzuje tomu, že dlouhodobě říká stejné věci.

“Vliv nebo kredibilita vzniká tím, že jste důvěryhodný. Že se v určitých situacích zachováte tak, že vám lidé nějakým způsobem věří a jste prediktabilní. Lidé očekávají, že se nějakým způsobem zachováte. A když to děláte delší dobu, tak vám uvěří vaše pozice, vaše názory,” uvedl Bubeník v profilovém rozhovoru pro společnost DeadLineMedia, vydavatele deníku Neovlivní.cz.

První část rozhovoru – o české politice a politicích, ale také o lidech, kteří mohou ostatní inspirovat a vlastní kariéře – si můžete přečíst zde.

V druhé části rozhovoru – naleznete ji zde – pak zejména vzpomíná na čtrnáct let starou událost, kdy byl uvězněn na Kubě za kontakty s disidenty.

Ve videosestřihu vám nyní nabízíme některé další podstatné pasáže z povídání s Janem Bubeníkem. Třeba tu, v níž hovoří o tom, jaká témata by tuzemské elity měly nastolovat. “Měli by vyjít z ulity pohodlnosti a zkusit nedobré věci konfrontovat až pranýřovat a naopak pochválit děje a lidi, kteří ve společnosti ty správné hodnoty žijí. Necháme-li si líbit, že lidé, kteří nejsou hodni následování, jsou glorifikováni, tak se nedivme, že dav jde za pištcem,” říká například.


Aby dav nešel za pištcem

[responsive_youtube BitCLWJDT_Y]


O kariéře

[responsive_youtube xGxuIELSG5c]


O ekologii

[responsive_youtube o4MvlMGFwag]


Co je symbolem úspěchu?

[responsive_youtube e2RGevEj0RY]