Video: “Nemůžete být skvělý šéf a doma se chovat jako čuně”

Když proti vám usedne k rozhovoru Kvido Štěpánek, muž, který řídí firmu s miliardovým obratem, můžete se bavit o podnikání. O tom, jak jdou na odbyt jeho výrobky, na který trh míří, jak uspět v byznysu…  Anebo o tom, jak s úspěchem naložit.

Kvido Štěpánek, sedmapadesátiletý majitel a ředitel společnosti Isolit-Bravo se sídlem v Jablonném nad Orlicí, patří mezi ty, kteří se svůj úspěch snaží přetavit v pomoc druhým. Na charitativní účely dává každý rok miliony korun. Témata jako morálka, společenská odpovědnost, ekologie jsou mu vlastní.

“Myslím si – a taky to souvisí s dnešní dobou -, že není možné oddělit život osobní, soukromý, od života pracovního. Prostě nevěřím tomu, že někdo může být například výborný ředitel nebo prezident a v soukromém životě se může chovat, když to řeknu lidově, jako čuně. To není slučitelné. Bohužel to dnešní doba připouští, když se říká: ‘Ale on je výborný manažer, jeho soukromý život nechte na pokoji.’ Jsem přesvědčen, že tak to nemůže fungovat a že to není správné,” uvedl v profilovém rozhovoru pro společnost DeadLineMedia, vydavatele deníku Neovlivní.cz.

První část rozhovoru – především o vlivu, elitách, ale i o jeho firmě a reklamě, kterou nepotřebuje – najdete zde. Druhou část, v níž mluví o tom, jak se na nás podepsal komunismus a proč mnoha lidem připadá charita zbytečná, naleznete zde.

Ve videosestřihu vám nyní nabízíme některé další podstatné pasáže z povídání s Kvidem Štěpánkem.


O elitách

[responsive_youtube sDmCXzbBtAs]


O čem bychom měli mluvit?

[responsive_youtube aFmBSAGtb1o]


O chování

[responsive_youtube QBKQy1nrecQ]


O charitě

[responsive_youtube gJ58sLMveA4]


O radosti

[responsive_youtube wbywwe69hWA]