Odvolání Vildumetzové? Koaliční politici váhají, jestli jim to stojí za to

Místopředsedkyně sněmovny za ANO se zapletla s jedním z obviněných v kauze Dozimetr

Politička ANO nehodlá odstoupit kvůli svým kontaktům se Zakaríhou Nemrahem, podnikatelem, který je od června ve vazbě v souvislosti kauzou Petra Hlubučka. A odvolat ji nehodlá ani její domovská partaj.


Jana Mračková Vildumetzová Foto: Hnutí ANO

“Mám svědomí stoprocentně čisté a s tou kauzou absolutně žádným způsobem nemám nic společného,” tvrdila v neděli Jana Mračková Vildumetzová v televizi CNN Prima News. A výzvy k odchodu označila za absurdní.

Vládní koalice nyní řeší, zda jí stojí za to vyvolat kvůli Mračkové Vildumetzové konflikt s hnutím ANO a političku z vedení Sněmovny odvolat.

“Čekám na reakci ANO a její. A vážně to zvažuji,” uvedl o víkendu lídr lidovců Marian Jurečka na dotaz Neovlivní.cz, zda koalice političku ANO z funkce ve sněmovně odvolá.

Rozhodnutí ale podle informací Neovlivní.cz nepadlo. Šéf STAN Vít Rakušan se příliš angažovat nechce s ohledem na účast Starostů v celé aféře, zdrženlivá je i předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová. Postoj premiéra Petra Fialy zatím veřejně znám není.

“Diskutuje se to,” popsal stav jeden ze spolupracovníků premiéra.

Informace o schůzkách nejvýše postavené političky ANO s členem “organizované zločinecké skupiny”, jak zatčené označuje policie, přinesl zářijový tištěný časopis Neovlivní.cz. Jak už jsme uvedli, Mračková Vildumetzová se veškerou odpovědnost za své vlastní schůzky snaží hodit na svého manžela Jana, komunálního politika ODS.

“Byl to známý mého manžela,” tvrdí navzdory tomu, že se s podnikatelem osobně scházela a Nemrah za nimi jezdil do Karlových Varů.

Osobní rozhovor s redakcí na téma ona a Zakaría Nemrah ale odmítala. Tvrdila, že je pracovně příliš zaneprázdněná a chtěla věc řešit jen skrze sms. Poté, co jsme případ zveřejnili, nepřišla do práce a ve sněmovně se omluvila s odkazem covid.

Omluvenku poslala právě na dny, kdy ve sněmovně probíhala mimořádná schůze. Vyvolalo ji hnutí ANO, aby se pokusilo shodit vládu Petra Fialy kvůli kontaktům koaličních politiků se…skupinou zatčených v kauze Dozimetr.

Příběh Jany Mračkové Vildumetzové a její kontakty s mafií, jak o lidech z kauzy Hlubuček mluví její šéf Babiš, přináší aktuální číslo časopisu Neovlivní.cz. Objednávat můžete v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email