Vláda dotáhla budování Potěmkinových vesnic k dokonalosti

Důkazy a fotografie o tom, jak kabinet Andreje Babiše před volbami kašíruje realitu

I měsíc po slavnostním otevření, u kterého se v rámci předvolební kampaně nechala fotit ministryně Alena Schillerová, vypadá zázemí bazénu karlovarského hotelu Thermal jako staveniště. Dodnes není ani zdaleka hotovo a nedodělky zmizí nejdřív v půli listopadu.


Tohle byla realita. Ne to, co prezentovala ministryně financí. Další fotky v časopise Neovlivní.cz Foto: Archiv Neo

Na idylických fotkách rozesmáté ministryně z konce srpna to přitom vypadalo úplně jinak. “Prostě fantastické místo, do kterého jsem se zamilovala,” tvrdila na propagačním videu ministryně.

Den před její návštěvou se přitom u bazénu a v šatnách podle nových svědeckých výpovědí, které získala redakce Neovlivní.cz, horečně zametaly stavební sutiny a další materiál. Úkol zněl jasně: Už žádný další odklad.

“Dost tam na ty dělníky tlačili, aby se to urychlilo, proto jsou tam zřejmě takové chyby a často nekvalitní práce. Dělá se to, řekl bych, tím nejlevnějším způsobem,” uvedl v rozhovoru pro časopis Neovlivní.cz vysoce důvěryhodný zdroj, který se na rekonstrukci podílel. Redakce jeho identitu zná a slíbila ji chránit; mohl by ztratit práci.


ČTĚTE TAKÉ: Stát Potěmkin v říjnovém časopise Neovlivní.cz Sabiny Slonkové


“Ptal jsem se dělníků, jestli to stihnou den před otevřením. Říkali, že je to nesmysl, a smáli se tomu. Viděl jsem v interiéru normálně probíhající stavbu, také v okolí bazénu. Přímo na ploše elektrické kabely z podlah, které narychlo asi dvacet minut před otevřením zakryli květináči,” popsal.

A takové fotky sdílela ministryně během slavnostního otevření bazénu hotelu Thermal Zdroj: Hnutí ANO

Den před otevřením se také ještě schovával stavební materiál, který byl všude okolo. Všechno muselo pryč z dohledu.

“Muselo to vypadat tak, jako že je všechno hotové. Ráno a dopoledne tam nastoupilo asi osm uklízeček, které teda pořádně nadávaly. Rozčilovaly se, proč je tam posílají uklízet, když je tam stavba,“ popsal zdroj, podle něhož se rovněž narychlo uklízel interiér – okolí recepce, vstupní hala nebo část sprch a šaten. „Do těchto prostor pak byla vpuštěna veřejnost na pár hodin. Plavat je nechali zhruba od půl čtvrté, bazén měl být otevřený do sedmi. Ale před šestou začalo pršet, a tak v šest už v bazénu nebyla ani noha.“

Všechno bylo podle něj pečlivě naaranžované, aby to vypadalo hezky. „Fotograf musel samozřejmě fotit tak, aby na snímcích byl jen hezký bazén a hezké okolí a žádný stavební materiál. Což šlo jen z jednoho úhlu. Je to fotka, kterou se Schillerová chlubila hned po otevření na sociálních sítích,“ uvedl.

Jak ale napsal u příležitosti slavnostního otevření Andrej Babiš: “26 let to nešlo. A za nás to jde.“

Jenže nejde jen o Thermal. Vláda AB lakuje narůžovo i veřejně prospěšné stavby či rekonstrukce dálnic. Důkazy v říjnovém časopise Neovlivní.cz, který získáte v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Archiv Neovlivní.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email