Vlivní lobbisté prohráli soud s Babišem o Chovancovu nahotinku

PR agentura Miloše Růžičky Bison & Rose podala z kraje roku několik žalob na Andreje Babiše i jeho mediální dům Mafra. S první z nich – žalobou kvůli tomu, že politik firmu veřejně spojil s výrobou “Chovancovy nahotinky” – fotomontáže, se kterou přišli redaktoři bulvárního webu z Babišova vydavatelství – u soudu nepochodila.

Vyhrocené vztahy mezi Andrejem Babišem a vlivným zákulisním hráčem Milošem Růžičkou, který patří k nejbližším spolupracovníkům Milana Chovance a radí se s ním i premiér Bohuslav Sobotka, se poprvé řešily před soudem. Zabýval se žalobou, kterou jeho agentura podala poté, co ji Babiš nepřímo označil za možného autora fotomontáže, která měla dehonestovat právě Chovance.

Spor “Bizoni” prohráli. Na svém twitterovém účtu oznámili, že soud žalobu zamítl: “Zatím nevíme proč. Nařčení kvůli fotomontáži se budeme bránit dál.”

Kontext:

» Začala veřejná válka o vliv v médiích, lobbista č. 2 proti šéfovi ANO
» TOP 10 vlivných v zákulisí: Radek Pokorný, č. 1
» TOP 10 vlivných v zákulisí: Miloš Růžička, č. 2
» Grafika: Pavučina vztahů nejvlivnějších hráčů politického zákulisí
» Ochrání Chovance v kauze pošty Bison & Rose?

Verdikt soudu pak pro Neovlivní.cz potvrdil také tiskový aparát hnutí ANO.

Nekvalitně zpracované kompro, na kterém je ministr zobrazený s nahou dívkou, zveřejnil sám Chovanec loni na podzim. Současně dodal, že snímek mu přinesli novináři z Mafry a chtěli po něm jeho reakci.

Ministr vnitra přitom podle zjištění Neovlivní.cz zhruba dva měsíce před tím předal tajné službě informace, podle nichž se na něj chystá diskreditační kampaň, v níž mají sehrát roli lidé z Babišova vydavatelství ( více najdete tady »).

Babiš to kategoricky odmítl. “Chovanec se asi zbláznil, slyší trávu růst, brzy zase svolá Bezpečnostní radu státu. Je jak z pera agentury Bison & Rose,” napsal Právu Babiš.

Proti jeho slovům se zas důrazně ohradila PR agentura – odmítla spojování Růžičkova politického poradenství s prací celé společnosti. Požádala o omluvu; když se jí nedočkala, přistoupila k žalobě.

“Není nám příjemné vláčet našeho bývalého dlouholetého klienta po soudech, jeho nemístné výroky na naši adresu však v posledních týdnech zesílily natolik, že je nelze nadále tolerovat,” řekl na jaře pro server Echo24 ředitel agentury Roman Šmíd.

Ze stejného důvodu, tedy kvůli poškozování pověsti, se Bisoni rozhodli napadnout u soudu také text, který v únoru otiskla Babišova Mladá fronta Dnes.

Miloš Růžička. Foto: Bison & Rose

Miloš Růžička. Foto: Bison & Rose

Noviny na své titulní straně napsaly, že Růžička a lidé z agentury kdysi získali podezřele levně horskou chalupu z majetku OKD, které zprivatizoval právě dnešní premiér Sobotka. Růžička následně rozeslal prohlášení, v němž článek označil za lživý a jeho vydání dal do souvislosti právě Andrejem Babišem.

“Zřejmým důvodem, proč jsem vystaven lživému napadení ze strany média vlastněného Andrejem Babišem, je – vedle jeho dlouhotrvající osobní averze – mé expertní působení v oblasti politického a mediálního poradenství pro politické konkurenty Andreje Babiše,” napsal ve svém prohlášení Růžička, který v žebříčku Neovlivní.cz o zákulisním vlivu » získal druhé místo.

Andrej Babiš se v reakci Růžičkovým slovům vysmál.

Jméno agentury Bison & Rose dál pravidelně používá jako synonymum nekalých praktik. Naposledy tak učinil v neděli, když v České televizi mluvil o chystané reformě policejních složek. “Ministerstvo vnitra funguje spíš jako divize Bison & Rose,” řekl.