Vlivný dealer viní šéfa zastoupení Hyundai, že si říká o úplatky

Vladimír Vošický, vlivná postava automobilového průmyslu v Česku, čelí dalšímu trestnímu oznámení. Šéf českého zastoupení Hyundai si podle jednoho z největších dealerů těchto vozů – společnosti Hyundai Fischer podnikatele Antona Fischera – říká o úplatky. Podal trestní oznámení.

Vladimír Vošický patří k nejagilnějším šéfům automobilek. Na jakoukoli byť jen zdánlivě negativní zmínku v médiích reaguje velmi emotivně. A stejně emotivně jedná i s dealery značky, která je v Česku střídavě druhý či třetí nejprodávanější. Loni se proti jeho chování vzbouřila třetina z nich. Nyní podle serveru iHned na něj největší prodejce – Hyundai Fischer, který má autosalony ve čtyřech městech Česka – podal trestní oznámení.

“Od léta po nás chce pan Vošický úplatky, když mu je nechceme dávat, začal nás šikanovat,” uvedl pro iHned Anton Fischer. Pro vše má prý dostatek důkazů včetně korespondence a SMS.

Další kauzy:

» Růžička-Palaščák 0:1 po první třetině
» Hewlett-Packard sbíral zakázky u VZP, manažery pojišťovny vozil do Alp
» Zemanův Nejedlý sliboval, ale dluhy po Lukoilu platit nechce

Popsal, že problém je v systému bonusů, které získávají dealeři za prodaná auta. Vošický má chtít sám pro sebe podíl za to, že Hyundai Fischer zmíněné bonusy dostává.

Za těchto podmínek podle dealera nelze dál podnikat. “Proto jsme zastavili prodej nových vozů a podali trestní oznámení,” řekl Fischer iDnesu.

Obrátil se i na korejského prezidenta českého zastoupení a požádal jej o Vošického odvolání. A to nejpozději do 24. listopadu 12:00 hodin, kdy má podle serveru Auto.cz v centrále Hyundai Motor Czech v Praze probíhat dealerská konference.

Vošický všechny výhrady odmítl s tím, že jde o křivé nařčení.

Podobně reagoval i loni, když jej dealeři Hyundai obvinili, že porušuje zákon a šikanuje je. Jak připomněl iHned, Vošický ve své pozici zůstal, značku museli opustit naopak rebelující dealeři.

Fischer se loni k rebelii dealerů nepřipojil. “Neměl jsem důvod se k tomu připojovat, byl jsem jedním z podporovaných dealerů, teď to ale Vošický asi chce zpět v úplatcích,” řekl serveru.