Vlivný zákulisní hráč opouští byznys, v politice zůstává. Zatím

 Miloš Růžička, dvojka zákulisního vlivu v žebříčku Neovlivní.cz z roku 2016, opouští PR společnost Bison&Rose. Růžička je spojován především se sociální demokracií, ministrovi vnitra Sobotkovy vlády Milanu Chovancovi dokonce dělal poradce. Z politiky se Růžička prozatím podle informací Neovlivní.cz nestahuje. Minimálně do doby, dokud v ní bude nějakou roli hrát právě Chovanec.

Odchod z Bison & Rose, kterou před dvaceti lety zakládal, potvrdil redakci sám Miloš Růžička. Spolu s ním z firmy odchází i jeho společník Jiří Bis. “Mému společníkovi Bisovi je letos 60. Dlouhodobě jsme připravovali firmu na to, že on odejde do důchodu a já si vezmu profesní volno. Můj důvod je dlouhodobá chuť se zastavit a odpočinout si. A přehodnotit, čemu se chci v životě dál věnovat,” řekl Růžička.

Kontext:

» Začala veřejná válka o vliv v médiích, lobbista č. 2 proti šéfovi ANO
» Miliony pro Bisona. Přehled státních kontraktů
» TOP 10 vlivných v zákulisí: Miloš Růžička, č. 2
» Grafika: Pavučina vztahů nejvlivnějších hráčů politického zákulisí
» Ochrání Chovance v kauze pošty Bison & Rose?

Právě díky výše zmíněnému spojenectví s Milanem Chovancem se Miloš Růžička ocitl na black listu premiéra Andreje Babiše. Bitva mezi Růžičkou a Babišem, který po nástupu k moci vypověděl Bison & Rose několik státních kontraktů, je i v osobní rovině. Andrej Babiš byl totiž jednu dobu klientem Růžičkovy agentury.

Lídr hnutí ANO poslední roky Růžičkovu agenturu spojoval i s politickými kauzami, za což si od jejích zástupců vysloužil několik žalob. Jako třeba za svá slova ohledně Chovancova podezření, že v příběhu nekvalitně zpracovaného kompromateriálu, na kterém byl tehdejší šéf vnitra zobrazený s nahou dívkou, hráli roli lidé z Babišovy mediálního vydavatelství.  ( více tady »)

“Chovanec se asi zbláznil, slyší trávu růst, brzy zase svolá Bezpečnostní radu státu. Je jak z pera agentury Bison & Rose,” prohlásil Babiš, který zatím nepravomocně soud vyhrál.

Sám Miloš Růžička v éře Sobotkovy vlády platil za druhého nejvlivnějšího hráče politického zákulisí. Spolu s právníkem Radkem Pokorným (jedničkou v žebříčku) měli mezi zákulisními hráči také suverénně nejsilnější vazby do médií, zejména jde o vydavatelský dům Economia Zdeňka Bakaly. Agentura Bison & Rose pracovala také pro Českou televizi.

Zatímco byznys Bison&Rose nyní opouští, z politiky se Růžička zatím nestahuje. Minimálně do doby, dokud v ní bude působit Milan Chovanec.