Vnitro má databázi dezinformačních webů. Koho na ni zařadilo?

Ministerstvo vnitra sleduje zhruba čtyři desítky českých dezinformačních webů. Jejich seznam se v zásadě shoduje s databází, kterou od roku 2015 sestavuje redakce Neovlivní.cz. Mezi vnitrem sledovanými weby se ocitly i Parlamentní listy, většinově ovládané senátorem Ivem Valentou. Paradoxně právě politici na tomto portálu nejčastěji publikují své texty.

O webech sledovaných ministerstvem vnitra dnes informoval deník Aktuálně.cz. “Sledují jich hodně. K nejvlivnějším dezinformačním webům podle nich patří AC24, Svět kolem nás, Lajkit, Vědomosti a Parlamentní listy s jejich subportály. Dále třeba New World Order Opposition, Svobodné noviny, Vlastenecké noviny a Aeronet,” popsal serveru vysoce postavený zdroj z ministerstva vnitra.

“Státní evidence” se tak shoduje s databází, kterou redakce Neovlivní.cz sestavuje už od roku 2015. Už tehdy do ni zařadila i Parlamentní listy. Na webu pravidelně publikuje řada politiků, navíc se ukázalo, že například pražský magistrát dává serveru vydělat skrze inzerce. Popis Parlamentních listů v databázi Neovlivní.cz najdete najdete v této zprávě ». Samotnou kompletní databázi pak přikládáme níže.

 Databáze A – Z


A »

B »

C »

D

E »

F »

G

H »

I »

J

K

L »

M

N »

O »

P »

Q

R »

S »

T »

U

V/W »

Y »

Z »