Debata v Olomouci. Bez Tondy, ale s plným sálem osobností

Další regionální zastávka “miniturné” šéfredaktorky Neovlivní.cz je na Hané. Ve středu 6. dubna se představí na Filozofické fakultě Univerzity Palackého (FF UP) v rámci oslav dvaceti let tamní katedry mediálních studií.

Bez Tondy Blaníka, Martina Veselovského či Daniely Drtinové, ale zase ve společnosti nestora žurnalistiky Karla Hvížďaly či Petra Šafaříka z Rady Českého rozhlasu a dalších osobností se odehraje naše dubnová návštěva v kraji.

Neovlivní.cz v krajích

Středa 6. 4. OLOMOUC

Kde: Katedra médií, FF Univerzity Palackého (třída Svobody 26, Olomouc)

Kdy: po 14:00

Vystupují: Karel Hvížďala, Sabina Slonková, Petr Šafařík, Dalibor Balšínek a mnozí další… (výběr z celodenního programu v rámci Týdne médií )

Již proběhlo

• Pátek 26. 2. ÚSTÍ NAD LABEM

Článek a fotografie najdete tady »

• Pátek 18. 3. ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

Zprávu z Vysočiny si projděte zde »

Po “politicky nekorektní show”, kdy Neovlivní.cz s podporou Nadace OSF, tvůrců seriálu Blaník a dalších partnerů debatovalo v divadelních sálech s lidmi v Ústí nad Labem a na Vysočině, tentokrát vstupujeme na vážnější půdu – do sálu univerzitního.

Investigativní reportérka Sabina Slonková vystoupí ve středu 6. 4. po 14. hodině v aule olomoucké FF UP, aby spolu s dalšími diskutovala, jak jsou na tom (nejen) “Česká média v roce 2016”.

Mediální krajina v České republice i mimo ní se zvláště v posledních letech dramaticky vyvíjí a organizátoři proto chtějí zachytit nejen aktuální stav, ale i nejnovější trendy – očima těch, kteří podobu dnešních médií aktivně utvářejí.

“Jsem rád, že pozvání přijaly osobnosti jako Sabina Slonková, Dalibor Balšínek, Jakub Patočka a řada dalších. Střetávání různých pohledů je pro porozumění médiím potřebné. Věřím, že pozvaní hosté budou atraktivní nejen pro akademiky a studenty, ale i pro širší veřejnost, kterou na konferenci srdečně zvu,” uvedl vedoucí pořádající katedry Petr Orság.

Olomoucká konference s mezinárodní účastí nabitou přednáškami a atraktivními debatami nabídne během Týden médií celkem bezmála osm desítek osobností, které mají co dočinění se světem současné žurnalistiky a médií.

U diskusních stolů se v budově filozofické fakulty na třídě Svobody vystřídají od úterý 5. do pátku 8. dubna šéfredaktoři prestižních periodik, reportéři, mediální analytici a vědci z šesti zemí ze tří kontinentů.

“První rok Neovlivní.cz, který momentálně slavíme mi potvrdil, že naše práce má smysl. A nezávislá média v Česku v budoucnost,” říká ke středečnímu tématu odpolední veřejné debaty Sabina Slonková.

“I když nás tentokrát čeká trochu jiná diskuze, než při předchozích návštěvách, pro mě osobně se to hlavní nemění. Do Olomouce se tentokrát těším nejen za mladými novinářskými talenty, ale hlavně kvůli místním lidem, kteří v regionu často řeší jiné problémy a oslavují jiná vítězství, než se odehrávají za skly kanceláří v Praze,” dodává šéfredaktorka Neovlivní.cz.