Vznikla nová strana, Do Sněmovny chtějí bývalí vojáci a policisté

Pět měsíců před sněmovními volbami je tady další nové uskupení, které chce proniknout do parlamentu. Za hnutím Bezpečnost odpovědnost solidarita (BOS) stojí bývalí vojáci a policisté. Hlavní tváří je pak zbrojní analytik a absolovent vojenské akademie Jaroslav Štefec. Hnutí cílí na nerozhodnuté voliče.

Vzhledem k tomu, kdo hnutí zakládal, je jasné, že klíčovým tématem bude bezpečnostní situace. “Ano, vznikli jsme jako reakce na bezpečnostní situaci s ohledem na mezinárodní terorismus, migraci, ale i bezpečnostní situaci v České republice. Jsme přesvědčení, že stát v tomto směru nehájí zájmy občanů,” potvrdil vznik hnutí jeho šéf Jaroslav Štefec.

Bezpečnostní expert Jaroslav Štefec, klíčová postava hnutí BOS FOTO: Facebook Jaroslava Štefce

Hnutí je oficiálně registrované od 25. dubna, zatím jej financují jeho zakladatelé z osobních darů. “Žádného většího sponzora zatím nemáme,” podotkl Štefec.

Cílem hnutí je přilákat nerozhodnuté voliče a na podzim se s jejich pomocí dostat do Sněmovny. Oslovit chce mimo jiné bývalé profesní kolegy z bezpečnostní branže.

“Bavíme se zhruba o jednom milionu lidí. Kromě toho ale také cílíme na nerozhodnuté voliče, kteří obvykle nechodí k volbám,” řekl Štefec.

Štefec patří mezi uznávané bezpečnostní experty. Jeho názory nicméně často publikují i Parlamentní listy. Naposledy přetiskly jeho komentář, který odhaluje Štefcův postoj například k současné ČSSD.

“Dnes jsme my, stejně podvedení, stejně naštvaní lidé vyjádřili jasně svůj postoj ke snahám českých politiků jít na ruku bruselským fašizujícím se byrokratům. Zatím ještě nejsme zoufalí. Aby se tak nestalo, nesmíme připustit, abychom jen bezmocně přihlíželi, jak si vládní strany v čele se socanem Sobotkou s námi občany dělají, co chtějí. A musíme si to pamatovat, až bude čas volit,” napsal Štefec.

Štefcovo jméno před lety zaplnilo i titulní stránky médií. Když býval vysokým státním úředníkem, měl na ministerstvu obrany mimo jiné za úkol rozkrýt korupční síť spojenou s veřejným zakázkami. Když pak skutečně rozhel protikorupční tažení a odstavil spoustu firem od miliardových státních kontraktů, záhy policie v jeho autě při “náhodné” silniční kontrole našla nelegální zbraň. Nikdy se nevyšetřilo, jak se do Štefcova auta dostal. Incident  jej ale připravil o kariéru.

Už před hnutím BOS oznámili své ambice dostat se do Sněmovny Realisté Petra Robejška. Uskupení, které finančně podporuje spolumajitel skupiny Penta Marek Dospiva.