Začala veřejná válka o vliv v médiích, lobbista č. 2 proti šéfovi ANO

Vztahy mezi Andrejem Babišem a vlivným zákulisním hráčem Milošem Růžičkou, který patří k nejbližším spolupracovníkům Milana Chovance a radí se s ním i premiér Bohuslav Sobotka, nebyly poslední roky dobré. Nyní propukla otevřená válka. Rozbuškou se stal text v Babišových novinách.

PR agentura Miloše Růžičky Bison & Rose už před pár týdny podala na vicepremiéra Babiše žalobu kvůli tomu, že firmu veřejně spojil s výrobou “Chovancovy nahotinky” – fotomontáže, se kterou přišli redaktoři bulvárního webu z Babišova vydavatelství ( více tady »).

Kontext:

» TOP 10 vlivných v zákulisí: Radek Pokorný, č. 1
» TOP 10 vlivných v zákulisí: Miloš Růžička, č. 2
» Grafika: Pavučina vztahů nejvlivnějších hráčů politického zákulisí

Nyní přitvrdil přímo majitel agentury Růžička, když otevřeným dopisem zareagoval na páteční článek v MF Dnes (originál jeho prohlášení na konci tohoto článku – pozn.red).

Noviny na své titulní straně napsaly, že Růžička a lidé z agentury kdysi získali podezřele levně horskou chalupu z majetku OKD, které zprivatizoval právě dnešní premiér Sobotka. Růžička následně rozeslal prohlášení, v němž článek označil za lživý a jeho vydání dal do souvislosti právě Andrejem Babišem, jemuž Mafra patří.

“Zřejmým důvodem, proč jsem vystaven lživému napadení ze strany média vlastněného Andrejem Babišem, je – vedle jeho dlouhotrvající osobní averze – mé expertní působení v oblasti politického a mediálního poradenství pro politické konkurenty Andreje Babiše,” napsal ve svém prohlášení Růžička, který v žebříčku Neovlivní.cz o zákulisním vlivu získal druhé místo.

Andrej Babiš se v reakci Růžičkovým slovům vysmál.

“Čtenáři můžou tento nesmysl posoudit, znalci politického prostředí od nástupu nové koaliční vlády vnímají dvojku Růžička-Pokorný (premiérův přátel Radek Pokorný) jako novou sofistikovanější náhradu Dalíka či Nagyové a dalších kmotrů,” napsal Babiš v sms odpovědi Neovlivní.cz a bez bližších podrobností dodal: “Jistě by bylo zajímavé vidět seznam jejich smluv se státními tuzemskými a zahraničními firmami a náplň práce těchto pánů.”

Bitva mezi Růžičkou a Babišem, který po nástupu k moci vypověděl Bison & Rose několik státních kontraktů, je i v osobní rovině. Andrej Babiš byl totiž jednu dobu klientem Růžičkovy agentury.

Sám Miloš Růžička vliv na tuzemské zpravodajství aktivně uplatňuje – jeho agentura tvoří spolu s právníkem Radkem Pokorným dvojici se suverénně nejsilnější vazbou do médií, zejména jde o vydavatelský dům Economia Zdeňka Bakaly.

Agentura Bison & Rose jeden čas pracovala také pro Českou televizi.

Otevřený dopis lobbisty Miloše Růžičky proti Andreji Babišovi.

Otevřený dopis lobbisty Miloše Růžičky proti Andreji Babišovi.