Plukovníkův začátek konce. Měsíc stará předpověď z časopisu Neovlivní.cz

Už tento týden budeme vědět, zda Roman Prymula skončí ve veřejném prostoru. To, že taková situace nastane, jsme předpověděli měsíc před jeho noční schůzkou s Faltýnkem. A to v říjnovém vydání tištěného magazínu Neovlivní.cz

“Roman Prymula se dočkal. A musela to pro něj být velká satisfakce. V květnu odešel z ministerstva zdravotnictví pro neshody s týmem Adama Vojtěcha, aby se tam nyní vrátil a svého někdejšího šéfa rovnou nahradil. Jenže na druhou stranu křeslo ministra ve vládě Andreje Babiše současně může znamenat, že Prymulovo angažmá ve veřejné sféře směřuje ke konci.”


Článek z říjnového časopisu Neovlivní.cz, kde jsme Prymulův pád předpověděli.

To jsme napsali na konci září, kdy jsme poslali do tiskárny aktuální říjnové vydání tištěného časopisu Neovlivní.cz.

V textu s názvem Plukovníkův začátek konce jsme psali, že jeho jmenováním začalo odpočítávání konce jeho veřejné kariéry. Důvodů jsme shromáždili několik.

Zde je jeden z nich: “Premiér je pověstný tím, že vedle sebe nesnese nikoho, kdo mu není oddaný a nedělá přesně to, co dostane za úkol.”

Nakonec to bylo rychlejší, než jsme sami čekali. Deník Blesk zveřejnil fotografie Romana Prymuly, jak bez roušky opouští v noci restauraci, kterým ale vláda přikázala zavřít. Premiér Andrej Babiš neváhal ani minutu a veřejně oznámil, že ministr zdravotnictví musí odejít.

Sám Prymula se hájí tím, že nevěděl, že jde o restauraci. Na schůzku jej v noci vytáhl Jaroslav Faltýnek a neřekl mu prý, že jde o restauraci. Myslel si proto, že jde někam do soukromí.

Do hry ovšem vstoupil i prezident, který dal najevo, že se mu odchod Romana Prymuly z pozice ministra za situace, kdy se kvůli neschopnosti vlády vymkla situace s nákazou covid kontrole, nelíbí. V příštích dnech bude jasno, zda Miloš Zeman ministra podrží a prodlouží tak jeho “životnost”.

Byla to past, do níž se nechal Prymula vlákat? Co se odehrálo na pozadí noční schůzky v restauraci Rio’s popisujeme v listopadovém čísle časopisu Neovlivní.cz, který právě chystáme. Předplatné ZDE:

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email