Žádné předvolební focení. Starostka odmítla návštěvu Dostálové a Schillerové

Ministryně se chtěly vyfotit před školou, na kterou si Mladé Buky samy sehnaly peníze z Evropské unie. “Stát nám nijak nepomohl,” říká starostka Lucie Potůčková.

Starostka krkonošských Mladých Buků Lucie Potůčková odmítla návštěvu dvou ministryň Babišovy vlády. Klára Dostálová a Alena Schillerová se chtěly přijet podívat na rekonstruovanou staletou základní školu, kterou obec opravila sama za evropské peníze. Starostka Potůčková ale sekretariátu ministryň, které se se žádostí o návštěvu ozvaly, sdělila, že si to Mladé Buky nepřejí.

“Kdyby přijely v době, kdy byl projekt rozestavěný a zajímaly se třeba o to, zda nám nemohou nějak pomoci, ráda je tu uvítám. Ale aby přijely ve chvíli, kdy už si to obec sama zařídí, tak to ne. Přijde mi vážně nefér, aby si na nás dělaly kampaň,” uvedla pro Neovlivní.cz starostka Potůčková.


Ministryně Alena Schillerová a Klára Dostálová Foto: Úřad vlády ČR

Sama kandiduje za STAN, proto své rozhodnutí konzultovala i s místostarostou a ředitelem zmíněné školy. “I kdybych nekandidovala, postupovala bych stejně. A po konzultaci s místostarostou a ředitelem školy jsme se shodli, že se nám to nelíbí. Stálo nás to roky úsilí, je to pro nás projekt poměrně zásadního významu a vše jsme si museli zařídit sami. Stát nám nijak nepomohl,” dodala starostka,

Projekt základní školy vyšel na 45 milionů, což je roční rozpočet Nových Buků. Bez peněz z Evropské unie by takovou školu místní nikdy nepostavili. Je bezbariérová a počítá se s tím, že by ji mohli využívat i děti z nedalekých lázní. Celá škola je interaktivní.


ČTĚTE TAKÉ: Tweety jsou krátké, zmínky o EU se mi tam nevejdou, tvrdí Havlíček


S tím, jak se přibližují volby, se politici snaží využít každé příležitosti, jak se zviditelnit. S projekty financovanými EU mají přitom speciálně Babišovi ministři opakovaně potíže: dlouhodobě totiž zamlčovali finanční účast unie.

Jako třeba Karel Havlíček, který unijní peníze opakovaně zamlčoval u staveb, u nichž se nechával fotit. Situace dostoupila takové míry, že jindy zdrženliví úředníci EU sami začali pod fotky ministra na sociálních sítích dopisovat, že jde o projekty financované EU. Teprve poté, co na ministra začala tlačit média, Havlíček začal o penězích EU mluvit.

Zneužívání politických funkcí v předvolební kampani pravidelně monitorujeme v tištěném časopise Neovlivní.cz. Předplatné ZDE.

Zdroj náhledové foto: Úřad vlády ČR

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email