© Dead Line Media s.r.o. 2016 – všechna práva vyhrazena | buďte s námi v kontaktu: facebook – twitter – napište nám
© Design: Prokoho.cz | Souhlas se zpracováním osobních údajů (nastavení, odvolání)
Policie nenašla důkazy, že někdo kompromitující nahrávkou vydíral bývalého šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta. Tuto část vyšetřování proto odložila. Tvrzení Forejta se podle policie nepodařilo doložit. Vyšetřování ale úplně nekončí, policie dál zkoumá další okolnosti kauzy.
“Vydírali mě. Chtěli po mě 250 tisíc, když zničí tu nahrávku.”
S takovou verzí se obrátil na policii Jindřich Forejt, když se koncem loňského roku začalo v politickém zákulisí šířit video, které šéfa hradního protokolu zachycovalo v intimních situacích. Policie případ vyšetřovala pro podezření z vydírání, nyní ale tuto část příběhu odložila. O vývoji v kauze informoval portál SeznamZprávy.cz.
„Ta věc byla policejním orgánem odložena ke konci dubna, neboť se nepodařilo prokázat podezření ze spáchání trestného činu,“ uvedl pro Seznam.cz státní zástupce Jan Lelek, který nad vyšetřováním případu dohlížel. “Výsledek trestního řízení byl ten, že skutkové tvrzení oznamovatele se neprokázalo. Z údajů, které byly zjištěny u mobilního operátora, vyplynulo, že v uváděný čas k žádnému hovoru nedošlo.“
Jindřich Forejt se sice mohl s ohledem na okolnosti splést, to však policie vylučuje. Podle žalobce Lelka na daném datu i čase Forejt trval.
Stejnou verzi o vydírání podle dřívějších zjištění Neovlivní. Jindřich Forejt loni předestřel i svým kolegům na Hradě. Šéf hradního protokolu tehdy přišel za Martinem Nejedlým a řekl mu, že ho někdo vydírá. Tvrdil, že jde o nějaké video, na kterém je “opilý”. Podle jeho verze ho z neznámého čísla kontaktoval kdosi, kdo se s ním chtěl vidět na Hradčanském náměstí.
“Byl jsem zavalený přípravou oslav 28. října. Myslel jsem, že to souvisí s přípravami, a tak jsem na tu schůzku vyrazil. Až tam jsem zjistil, že jde o něco jiného,” zněla Forejtova verze, kterou redakci tlumočili shodně jak lidé z Hradu, tak jeden z Forejtových známých.
Tato verze má ovšem slabinu, o které ví každý, kdo se kdy pokoušel s Forejtem komunikovat přes telefon. Šéf hradního protokolu totiž zvedá telefon jen málokomu. A neznámá čísla rovnou ignoruje.
Každopádně Forejt svým kolegům tvrdil, že vůbec neví, o koho šlo. Že se jej snažil dostat pod kamery rozmístěné na budovách Hradu, aby zachytily jeho obličej, ale onen neznámý si prý dával pozor. Dokonce i auto zaparkoval mimo dosah kamer. Jindřich Forejt také přiznal kolegům, že neznámý chtěl peníze.
Případ s nahrávkou byl nakonec poslední kapkou, která Forejta stála místo. Dnes působí v Institutu Václava Klause a s novináři nemluví.
Policie i nadále vyšetřuje další okolnosti případu, které jsme popsali zde ».