Zářijový magazín Neovlivní.cz odhaluje tajemství bytu č. 1306

Milí čtenáři,

po roce a půl policejního vyšetřování přišel zlom v kauze Čapí hnízdo, nejsledovanějším politickém případu posledních let. Případu, kterému jsme se i na stránkách Neovlivní.cz věnovali s největší péčí. Sám hlavní aktér Andrej Babiš i politici hnutí ANO se kauzu obratem pokusili „rozvařit na bramboračku“. Řečmi o padesátých letech, zmanipulovaných vyšetřovatelích a snaze ovlivnit volby. Podstata se vytrácela. Je to přitom „Příběh jasný jako facka“, jak se můžete dočíst v aktuálním čísle magazínu Neovlivní.cz.

Naopak spoustu otázek vyvolala květnová policejní razie proti sportovním funkcionářům. Odstartovaly ji odposlechy z jednoho bytu na pražském Senovážném náměstí. Kdo všechno do něj chodil? Na koho existují odposlechy? Kdo je drží v ruce a neslouží k politickému vydírání?

Příběh bytu č. 1306 a všech otázek, které s ním souvisejí, popisujeme v hlavním tématu zářijového magazínu Neovlivní.cz.

Magazín si můžete jednoduše objednat a nechat poslat přímo domů. Jak postupovat, zjistíte na tomto odkaze ».

Od klíčových parlamentních voleb nás dělí už jen jeden měsíc. Mantinely, ve kterých volby proběhnou, jsou předem jasné. Z určité perspektivy se také už ví, jak dopadnou. Jaký obrys budoucnosti pro vás máme? Napoví text Volební prognóza: Jaký chaos? Volby jde předpovědět už dnes.

V závěsu za volbami parlamentními jsou ty prezidentské. S obšírným rozhovorem souhlasil Martin Nejedlý, jeden z nejbližších spolupracovníků Miloše Zemana, který interview v podstatě neposkytuje. To poslední je rok a půl staré. Pro Neovlivní.cz se rozpovídal nejen o kondici svého šéfa, ale také o tom, v čem tkví „přidaná hodnota“ Martina Nejedlého. A podhalil třeba, jak to bylo se zapojením Ivany Zemanové do prezidentské kampaně.

Do politiky vpadlo hnutí Žít Brno a jeho hlavní tvář Matěj Hollan jako čerstvý vítr. Představitelé původně recesistického spolku, který dostal šanci vládnout Brnu, chtěli ukázat jinou tvář politiky. Dnes už můžeme říct, že se jim to povedlo. Ale asi ne tak, jak si úplně představovali. Marie Bastlová sepsala text o konci jednoho politického experimentu.

Experimentům, ovšem těm vědeckým, jsme věnovali profilový rozhovor. Simona Holecová se sešla s vynálezcem, který v létě porazil mladé vědce z celého světa se svým moderním řešením glukometru pro cukrovkáře. Je mu třiadvacet let a glukometr není zdaleka první zdravotnickou vychytávkou, kterou navrhl.

Ve vydání, které držíte v ruce, pak najdete také zevrubnou grafiku o cenách bydlení. Unikátní přehled, který sestavil Aleš Černý, ukazuje, proč jsou dnes byty nad zlato: Kolik peněz potřebuje dát rodina dohromady, aby vůbec dosáhla na hypotéku, a kolik ji napříč republikou může touha po vlastním bydlení stát.

Přeji vám pevné nervy v předvolební kampani.

Sabina Slonková