Zatčen ve Venezuele: Poslední stopa českého záložáka

Stal se Jan Darmovzal součástí komplotu tajných služeb proti režimu prezidenta Madura? Plnil ve Venezuele tajnou misi? Nebo byl ve špatný čas na špatném místě?

Je to už skoro čtvrt století, co české úřady spustily operaci na záchranu Ivana Pilipa a Jana Bubeníka, které uvěznil kubánský komunistický režim. Záchranou misi tehdy sledoval celý demokratický svět. Teď se situace opakuje. Jen je případ o poznání vážnější.


Foto: Neo

Tehdy šlo o veřejně známé osoby, na které se soustředila obrovská pozornost. Dnes se diplomacie a speciální složky pokoušejí dostat domů neznámého mladého muže Jana Darmovzala.

Absoloventa sportovních studií brněnské Masarykovy univerzity na přelomu srpna a září sebraly bezpečnostní síly venezuelského autoritářského režimu.

Darmovzala, dva španělské občany a tři Američany obvinily, že v režii americké tajné služby CIA společně plánovali v zemi ozbrojený převrat. Tvrdí, že chystali dokonce i atentát na prezidenta Nicoláse Madura.

Jak jsme zveřejnili na webu obratem po venezuelském oznámení, Jan Darmovzal byl členem aktivních záloh armády. Zařazený byl u chrudimských výsadkářů

Nové vydání časopisu Neovlivní.cz přináší detailní informace o tom, kde se Jan Darmovzal před svým zatčením pohyboval. A s kým.

“Poslední zpráva mi od něj přišla 12.8. Posílal ji z hostelu v Caracasu,” cituje časopis muže, s nímž se Darmovzal před cestou radil.

Jenže to není poslední stopa po mladém muži z Jižní Moravy. Ozval se pak ještě na přelomu září a října. Jenže to už nebylo z Caracasu, Jan Darmovzal mířil do jiné země.

Kde všude se český záložák před svým zatčením pohyboval? Plnil ve Venezuele tajnou misi? A kdo všechno se ho teď snaží dostat domů? Detaily záchranné mise přináší říjnový časopis Neovlivní.cz, který míří k předplatitelům. PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Neo

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email