Zatčený podnikatel byl Vildumetzové na svatbě

Zakaría Nemrah, který je od června ve vazbě v kauze Dozimetr, byl na veselce místopředsedkyně sněmovny i se svojí partnerkou.

Místopředsedkyně sněmovny Jana Mračková Vildumetzová své kontakty se zatčeným podnikatelem Zakaríou Nemrahem zlehčovala a tvrdila, že ho vlastně skoro nezná.


Snímek z videa ze svatby Jany Vildumetzové a Jana Mračka. Zakaría Nemrah vlevo. Foto: Jana Mračková Vildumetzová

Zakaría Nemrah byl přitom podle zjištění Neovlivní.cz na svatbě političky s Janem Mračkem. Dokládají to svědectví, které má redakce k dispozici. A také video ze svatby, které má Jana Mračková Vildumetzová dodnes umístěné na svých sociálních sítích.

“Jasně, že byl Zaky na jejich svatbě. Byli přátelé. Všichni tři, nikoli jen Zaky s Mračkem, jak teď Vildumetzová tvrdí, ” uvedl jeden ze svědků.

Potvrdil také Nemrahovu identitu na záznamech ze svatby. Zakaria Nemrah je na nich společně se svojí partnerkou. Je nejen na svatební hostině, ale také v kostele. Během církevního obřadu sedí v lavici s nejbližšími příbuznými.

Důkaz poskytla sama politička.

Na svatbě političky byl mimochodem i její šéf Andrej Babiš, tehdy ještě coby premiér. V jeden okamžik miliardář v kroužku svatebčanů přihlíží tanci novomanželů a drží se při tom za ruku s Nemrahovou partnerkou. Sám podnikatel je v kruhu hned další vedle tehdejšího předsedy vlády.

Právě lídr hnutí ANO a jeho spolupracovníci nejčastěji tepou Fialovu vládu za kontakty s lidmi zatčenými v kauze Dozimetr. Jak jsme ale doložili v zářijovém tištěném časopisu Neovlivní.cz, s jedním z obviněných se přátelila právě Babišova politička.

Jana Mračková Vildumetzová se dosud pokoušela veškerou odpovědnost hodit na svého manžela, komunálního politika ODS. “Byl to jeho přítel,” tvrdila v reakci pro Neovlivní.cz.

Podnikatel byl i na obřadu v kostele Foto: Jana Vildumetzová

Co tedy dělal na jejich svatbě, to politička pro Neovlivní.cz nevysvětlila. Na dotazy redakce zatím nereagovala a telefon nezvedala.

Stejně jako její manžel Jan Mraček.

Hodinu a půl poté, co jsme ve středu tento text zveřejnili, politička prostřednictvím webu Novinky.cz potvrdila, že Zakaríha Nemrah byl na její svatbě. A dokonce v roli svědka: “Pokud jde o naši svatbu, je pravda, že si ho manžel nakonec vybral za svědka.”

Manžel Jan podle ní také může za to, že se obviněný podnikatel stal kmotrem jejich společného syna. “Vybral si ho i na křest, já měla jinou volbu,” tvrdí.

Koaliční politici už Janu Mračkovou Vildumetzovou minulý týden vyzvali, aby se vzdala postu místopředsedkyně sněmovny. Je to nejvýše postavená politická funkce, kterou opoziční hnutí ANO má. Sama Mračková Vildumetzová ale výzvy k rezignaci označila za absurdní.

A doteď měla podporu i Andreje Babiše. “Paní Mračková má manžela, s kterým chodí někde, s dotyčným pánem se scházel její manžel, co je funkcionář z ODS,” tvrdil kupříkladu Babiš, který se kvůli toxickým vztahům vládních politiků se zatčenými šíbry v kauze Dozimetr minulý týden neúspěšně pokusil svalit vládu.

Co říká na fotky ze svatby není známo. K tomu se zatím miliardář nevyjádřil.


Andrej Babiš přihlíží tanci novomanželů. Za ruku se drží s Nemrahovou partnerkou, sám dnes obviněný podnikatel na snímku vpravo. Foto: Jana Mračková Vildumetzová

Příběh přátelství Babišovy političky se zatčeným podnikatelem popisujeme v zářijovém tištěném časopise Neovlivní.cz. K mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Jana Mračková Vildumetzová

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email