Žebříček Čechů, kteří slouží Putinovi: Miloslav Ransdorf

Jejich názory a postoje nereprezentují oficiální českou zahraniční politiku. Odmítají protiruské sankce, obdivují Putina nebo kritizují Západ za tvrdý postup proti Rusku. Jejich hlasy slouží ruské propagandě. Deník Neovlivní.cz sestavil žebříček deseti nejvlivnějších českých postav, které “slouží” Moskvě.

Miloslav Ransdorf  – bývalý europoslanec za KSČM, zemřel v lednu 2016

 

Zřejmě nejvzdělanější tuzemský komunista se podporou prezidenta Vladimira Putina nijak netajil, jeho kremelskou politiku hájil dlouhodobě.

Ransdorfovým nejkontroverznějším prohlášením byl výrok o vojenské interevenci západních žoldnéřů u východoukrajinského Debalceve. Poslanec pohlásil, že v debalcevském kotli je přes dva tisíce vojáků NATO. Tato informace, kterou před tím publikovaly některé ruské weby, se ukázala jako lživá. Obratem ji ale převzaly propagandistické weby. Miloslav Ransdorf se za ni nikdy neomluvil.


Europoslanec byl také hlasitým odpůrcem protiruských sankcí.  “Hospodářské sankce jsou nesmyslné a jen poškodí naše podniky, které nemají zakázek nazbyt,” komentoval je na svých webových stránkách.

Ransdorfovy názory často přetiskovala tuzemská prokremelská média či weby, které poskytují prostor pro Putinův náhled na svět. Parlamentní listy například otiskly europoslancovu stať o prezidentovi Vladimiru Putinovi v článku s titulkem Europoslanec sepsal úspěchy a schopnosti legendárního prezidenta.

Motto Ransdorfova textu znělo: “Je to muž, který roste s úkoly, které jsou na něj kladeny. Čím náročnější úkoly řeší, tím větší výkony podává.”


Deník Neovlivní.cz také vytvořil databázi kremelských ozvěn v Česku. Jde v ní nejen o čistou a neskrývanou propagandu, ale i o média, která nekomentované Putinovské vidění světa nabízejí mezi standardními zpravodajskými texty.

Databáze kremelských ozvěn

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V/W

Y

Z

 

Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha

osf