© Dead Line Media s.r.o. 2016 – všechna práva vyhrazena | buďte s námi v kontaktu: facebook – twitter – napište nám
© Design: Prokoho.cz | Souhlas se zpracováním osobních údajů (nastavení, odvolání)
Více než patnáct let ovládal Prahu mocenský kartel, který kdysi vytvořili lobbisté a podnikatelé společně s místními politiky. Nyní je však poprvé od 90. let všechno jinak: mapa vlivu v Praze se kompletně změnila. Deník Neovlivní.cz přináší aktualizovaný žebříček deseti nejvlivnějších postav hlavního města tak, jak vzešly z půlroční vládní krize na magistrátu.
Číslo 4: Marek Hanč
Jestli někomu vděčí Adriana Krnáčová za záchranu svého primátorského řetězu, je to do značné míry Marek Hanč. Specialista na krizové PR a znalec zákulisí pražské politiky. V blízkosti primátorky vystřídal právníka Petra Prchala, který byl zejména v počátcích pro Krnáčovou nepostradatelný.
Marka Hanče přivedl do týmu Krnáčové jeho kamarád z centrály ANO Vladimír Vořechovský. A to konci léta 2015, kdy začalo být vedení hnutí čím dál nervóznější z vládnutí své primátorky.
Hanč měl díky svým rozsáhlých konexím v médiích vylepšit její mediální obraz. A hlavně poskytnout “backgroung” ohledně pražské politiky. Jediný, kdo za ANO do tajů politiky v hlavním městě pronikl, byla v té době Radmila Kleslová. A ta se rozhodně o ně se svojí sokyní dělit nehodlala.
Marek Hanč je jedním z těch, kdo se v pražské politice a současně byznysu detailně orientují. Ostruhy i kontakty získal díky své práci pro někdejšího primátora Bohuslava Svobodu. Když politik z ODS před lety oznámil, že hodlá kmotry odříznout od vlivu na hlavní město, byl to Hanč, kdo se stal jeho nejbližším spolupracovníkem. Ať už dopadlo tažení proti kmotrům ve skutečnosti jakkoli, díky úspěšnému pr v médiích se Svoboda už navždy stal primátorem, který chtěl vyčistit město.
Loni v létě se pak Hanč přes právníka a jednoho z nejvlivnějších zákulisních hráčů tuzemské politiky Miroslava Janstu dostal k sociálnímu demokratovi Janu Mládkovi. I jemu měl pomoci zachránit křeslo. Tentokrát vládní post ministra průmyslu, odkud ho chtěl vystrnadit premiér Bohuslav Sobotka. Ten dal ministrovi poslední šanci a veřejně jej vyzval, aby zapracoval na svém mediálním obrazu. Výsledek? Po několika týdnech Hančova působení Jan Mládek zůstal ministrem.
A vzápětí přišla nabídka pomoci primátorce. Od ledna roku 2016 pak Hanč začal působit přímo v centrále hnutí ANO na Chodově.
Další jména mocenské mapy: TOP 10 vlivu v hlavním městě »