Zemanovo zdraví se zhoršuje. Souvisí s tím i přitvrzení jeho rétoriky

Předsedu vlády přirovnal ke svini. “Žertoval” o likvidaci novinářů. Na bývalou manželku amerického prezidenta Ivanu Trump chtěl vzít hůlku. Tři výroky Miloše Zemana z posledních týdnů ukazují, že hlava státu přitvrdila ve své rétorice. Lidé z okolí prezidenta poprvé připouštějí spojitost mezi Zemanovými excesy a jeho zdravotním stavem. Osm měsíců před prezidentskou volbou se jeho kondice zhoršila.

To, že prezident není úplně v kondici, přiznávají lidé z jeho okolí výhradně anonymně. Připisují to vesměs pracovnímu tempu, které bylo poslední týdny vyšší než obvykle. Někteří ale pod podmínkou naprosté anonymity přiznávají, že nejde jen o únavu.

„Není to úplně dobré, celkově se poněkud zpomalil. Přišlo to najednou. Jeho věk i životní styl si zkrátka vybírají svoji daň,“ prozradil jeden z přátel, který stál za Zemanovým návratem do politiky.

Zlom přišel podle dalšího člověka z prezidentova okolí letos, kdy Miloš Zeman shodou okolností oznámil, že bude znovu usilovat o post hlavy státu: “Miloš si vždycky dělal, co chtěl. Teď už ale úplně přestává dbát na rady svého okolí. Bohužel i co se alkoholu týče.”

Hrad ovšem trvá na verzi Únava. “Leckterý mladší politik by při takovém vytížení skončil hospitalizován,” prohlašuje mluvčí Ovčáček.

Jediné, co jsou prezidentovi spolupracovníci ochotni oficiálně přiznat, jsou Zemanovy potíže s nohama, a tedy i s chůzí. Jde ovšem o věc, o níž díky televizním záběrům například z nedávné návštěvy v Číně vědí všichni.
V přímém přenosu jsme mohli sledovat, jak český prezident nedokázal dojít za ostatními státníky a na společné focení jej museli dovézt v golfovém vozítku.

„Miloše zcela určitě čeká invalidní vozík, už v podstatě není schopen sám chodit. Je to otázka pár měsíců,“ dodal již citovaný Zemanův přítel.

Proč se na prezidenta rozzlobil Andrej Babiš? Čím Miloše Zemana naštval Bohuslav Sobotka? A co na nás hlava státu ještě chystá? Podrobnosti najdete v červnovém magazínu Neovlivní.cz.