Zemřel Petr Kellner

Nejbohatší Čech podle zahraničních agentur zahynul při pádu vrtulníku na Aljašce

Petr Kellner, nejbohatší Čech, v sobotu tragicky zahynul. Agentury a zahraniční média AP, NY Times, CBS News uvádějí, že miliardář zemřel při nehodě helikoptéry.


Zdroj: PPF

Patří mezi pět obětí havárie vrtulníku Airbus AS350 B3, který letěl s lyžaři na Knik Glacier na Aljašce.

Nehodu přežil jeden člověk. Ten je podle agentur v kritickém, ale stabilizovaném stavu.

Smrt Petra Kellner potvrdila také mluvčí jeho skupiny PPF Jitka Tkadlecová. “Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu. Prosíme všechny, zejména média, aby v tuto těžkou chvíli respektovali soukromí rodiny pana Petra Kellnera,” uvedla Tkadlecová.

Havárie se stala už v sobotu, informace o nehodě se ale objevily až po víkendu.

Aljašské úřady oznámily, že o neštěstí se dozvěděly v sobotu přibližně v deset hodin večer, kdy jim přišlo hlášení o možné havárii v oblasti ledovce Knik. Samotná nehoda se stala v půl sedmé.

“Aljašské záchranné koordinační centrum vyslalo záchranný tým, který lokalizoval místo havárie. Záchranáři našli na místě havárie jediného přeživšího a osobu transportovali k lékařské péči; přeživší je v současné době ve vážném, ale stabilním stavu. Pět dalších osob ve vrtulníku bylo nalezeno zemřelých,” stojí v oficiální zprávě.

Petr Kellner nebyl jediný Čech, který byl na palubě havarovaného vrtulníku Podle aljašských úřadů v ně letěli také obyvatel České republiky Benjamin Larochaix, Američan Gregory Harms, obyvatel Aljašky Sean McManamy a místní pilot Zachary Russell.

Zdroj náhledové foto: PPF

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Štítky: ,