Zimní speciál: Deset hlasů roku 2016 v dvojčísle časopisu Neovlivní.cz je tu

Máme pro vás speciální zimní dvojčíslo tištěného magazínu Neovlivní.cz. Šedesátistránkový časopis už jsme rozeslali předplatitelům, během týdne bude rovněž k mání na několika pobočkách českého řetězce rychlého občerstvení Bageterie Boulevard.

Milí čtenáři a milé čtenářky,

magazin_neovlivni_dvojcislo_deset_hlasu
• Magazín si můžete jednoduše objednat a nechat poslat přímo domů. Jak postupovat,
zjistíte
na tomto odkaze ».
• Magazín můžete také darovat pod stromeček. Jak získat dárkový poukaz, čtěte zde »cover_magazin_darkovy_poukaz
• Díky partnerství se společností Crocodille » bude časopis i tentokrát k vyzvednutí na některých pobočkách Bageterie Boulevard (jejich seznam např. v tomto » blogu).

o Vánocích i v prvních dnech nového roku se člověk obvykle soustředí na důležité věci ve svém životě: rodinu, přátele; možná přemýšlí o sobě a o světě kolem sebe.

A v tomto duchu jsme sestavili i zimní speciál časopisu Neovlivní.cz. Zastavili jsme se, nehledali nové investigace či kauzy. Místo toho jsme oslovili skupinu osobností, které se s námi podívaly na to, jaký rok jsme právě prožili.

Povídali jsme si s politiky, experty na marketing, najdete tu psychiatra, sportovce či studenta z prestižní londýnské univerzity. Na první pohled nemají nic společného, každý z nich se rozhovořil o oblasti, která je mu nějak blízká, je v ní odborníkem. A přesto v mnoha případech cítili potřebu mluvit o naprosto shodných věcech. O obavě lidí, že se něco neblahého stane, o pocitu, že v této době touží národy po silných vůdcích a osobní kvality jdou stranou. O tom, jak ohromný vliv mají nová média, sociální sítě a nejrůznější dezinformační weby. Kupříkladu takové Parlamentní listy, na kterých nepoznáte redakční text od článku, za který si politik zaplatil, zmiňuje jak marketér Jakub Horák, tak cyklista Leopold König.

Dalším tématem, které se prolíná hned několika rozhovory, je pak neochota státu a jeho zástupců udělat pořádek ve veřejných zakázkách. Spravovat naše peníze s péčí řádného hospodáře, abychom tak řekli.

Osobnosti jsme vybírali podle toho, aby měly co říct k událostem, které v daném měsíci dominovaly dění. Tak například v únoru se zpravodajství točilo zejména kolem pětice unesených Čechů, kteří se po půl roce v zajetí vrátili z Libanonu; u nás najdete k tomuto tématu povídání s bezpečnostním analytikem a českým diplomatem Tomášem Pojarem.

Každý, kdo má v této zemi řidičský průkaz, se pak s námi shodne, že vyjet letos na silnice byl zážitek jen pro silné povahy. Nové úseky se prakticky nestaví, zato se látá všude. Co je špatně s dopravními stavbami? Pod pokličku současné praxe nechala nahlédnout někdejší šéfka kontroly kvality Ředitelství silnic a dálnic Miloslava Pošvářová. Interview najdete v měsíci listopadu, kdy se konala zátěžová zkouška na novém úseku dálnice D8. Pamatujete si to správně, to je ten zavalený utrženým svahem.

Pevně věříme, že pro vás rozhovory budou inspirativní. Přeji pokojné Vánoce a pevné zdraví v roce 2017. A protože nyní držíte v rukou speciální dvojčíslo, uvidíme se v únoru! Už zase s kauzami a odhaleními.

 

Sabina Slonková, šéfredaktorka Neovlivní.cz