Babiš jde do boje o Hrad, zvítězila jeho nedůvěra ke kolegům

V létě to chtěl vzdát. Pak se ale ukázalo, že lídr ANO neví, komu z případných náhradníků může věřit. Popsali jsme v aktuálním časopise Neovlivní.cz

Miliardář Andrej Babiš chce být prezidentem. Kandidaturu oznámil dnes večer.

Ještě v létě z týmu Andreje Babiše zaznívalo, že do bitvy o prezidentské křeslo miliardář nakonec nepůjde. Průzkumy vycházely špatně, účast na jeho obytňákovém turné taky zaostala za očekáváním.


Důvody Babišova rozhodnutí popisujeme v časopise Neovlivní.cz

Po prázdninách ale bylo všechno jinak, jak jsme jako první zveřejnili v aktuálním vydání časopisu Neovlivní.cz. Andrej Babiš začal znovu zvažovat, že se o prezidentský post bude ucházet.

Navzdory výsledkům nedávných voleb, kdy poprvé skutečně prohrál. A kdy volby navíc ukázaly, že jeho marketingová mašina přestává fungovat.

Důvodem, proč se oligarcha nakonec rozhodl kandidovat je jeho notorická nedůvěra ke spolupracovníkům. Andrej Babiš totiž podle zjištění Neovlivní.cz kandiduje nejen kvůli svým mocenským ambicím, ale také proto, aby ochránil sebe a svůj byznys.

Zejména po případném odsouzení v kauze Čapí hnízdo, kdy se mu může hodit prezidentská milost. A prvoinstanční rozsudek by překvapivě mohl padnout už zkraje příštího roku.

“Potíž je, že šéf si není jistý, komu z případných náhradníků může věřit, že dodrží, co slíbili, pokud by byli zvoleni,” popsal úvahy lídra ANO jeden z jeho spolupracovníků.

Proč si Babiš myslí, že i tentokrát uspěje? A kdo ho do kandidatury nejvíc tlačí? A věří víc Schillerové nebo Havlíčkovi. Čtěte v říjnovém časopise Neovlivní.cz, který je k mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email