Mafra, Cevro, teď Slavia. O co jde miliardáři Tykačovi

Čtvrtý nejbohatší Čech si chce vydobýt společenský respekt. Nechal si udělat průzkum, jak by lidé reagovali na jeho jméno v politice.

Býval proslulým introvertem s nechutí k veřejným vystoupením. Pak založil webové stránky se svou prezentací. Začal vystupovat na veřejných debatách, chtěl koupit dva deníky. Oznámil masivní investici do vysoké školy Cevro spojené s politiky. A má zájem koupit fotbalovou Slavii.

Aktualizováno 21. prosince 2023: Slavia oznámila, že jejím novým majitelem se stal právě Pavel Tykač.


Čtvrtý nejbohatší Čech Pavel Tykač. Repro: facebook.com/VysokaskolaCEVRO

Znamená to, že se Pavel Tykač chystá do politiky? Odpovědi přináší aktuální vydání časopisu Neovlivní.cz.

Nákup nejstaršího fotbalového klubu je přitom z pohledu miliardáře logickým krokem. Kromě jiného by byl další vstupenkou do světa, který Tykačovi i přes jeho miliardy zůstává stále jen pootevřený. A to je svět společensky respektovaných osobností.

“A tady se dostáváme k podstatě aktuálního Tykačova přerodu z „uhlobarona a průmyslníka na myslitele“: pro většinu politiků ze současné vládní garnitury není respektovaným partnerem. Překáží jeho minulost, kdy byl stíhaný v souvislosti s vytunelováním CS Fondů, což byla největší krádež v dějinách kapitálového trhu. Skupinu Motoinvest, kterou jeden čas řídil, zas policie vyšetřovala v souvislosti s krachy bank. On sám nikdy nebyl odsouzený, pověst má ale z 90. let zničenou,” píše časopis Neovlivní.cz.

Vlastnictví Slavie by mu dveře k politikům, z nichž mnozí na fotbal sami rádi chodí, zase o trochu víc pootevřelo. Ostatně v čele klubu stojí bývalý ministr obrany Jaroslav Tvrdík, sám jednu éru zdatný zákulisní hráč tuzemské politiky. A politiky Tykač ke svému byznysu potřebuje.

Slavii nyní vlastní Číňani a právě oni podle portálu infotbal už mají v ruce Tykačovu nabídku.

“Cena za odkup majoritního balíku akcií, který z 99,98 % dosud držela čínská společnost CITIC Europe Holdings a. s., se má podle nepotvrzených zpráv pohybovat kolem 2 miliard korun,” napsal web s tím, že dohoda by měla být podepsána zkraje příštího roku.

Klub ani sám miliardář chystanou transakci zatím nijak nekomentovali. Ani jedna strana ji ale výslovně nedementovala.

“Jsou to spekulace a v tuto chvíli k nim nemáme žádný komentář,” citovala agentura ČTK Tykačova mluvčího Jana Chudomela.

Proč Pavel Tykač tolik stojí o společenské uznání? A míří tedy do politiky? Profil Pavla Tykače, politického influencera najdete v Zimním speciálu Neovlivní.cz, který je k mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Repro facebook.com/VysokaskolaCEVRO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email