Čeští komunisté psali o ukrajinské agresi. Omyl, tvrdí nyní

Příspěvek už KSČM z webových stránek stáhla, stejně jej ale dostane na stůl policie. V případu padlo trestní oznámení.

V den, kdy Vladimir Putin rozpoutal válku na Ukrajině, čeští komunisté zveřejnili článek, z něhož vycházejí jako viníci právě Ukrajinci. Text s názvem Na hranicích teče krev! se na webových stránkách partaje objevil 24. února.


Čeští komunisté Foto: matejknezevic / Shutterstock.com

“Na pásmu obranné linie Luhanské lidové republiky probíhají boje, ukrajinské jednotky útočí na pozice republikové armády z několika směrů najednou. Vedoucí představitelé DNR a LLR proto požádali ruského prezidenta Vladimira Putina, aby pomohl odrazit agresi ukrajinských ozbrojených sil a zabránil tak civilním obětem a humanitární katastrofě v Donbasu-Peskov,” stojí v úvodu článku.

Příspěvek podepsaný zkratkou ihano už dnes není na webových stránkách českých komunistů k dohledání. Redakce má ale k dispozici jeho printscreen z 25. února. A zástupci KSČM na dotaz Neovlivní.cz jeho existenci potvrdili.

Dnes už ale tvrdí, že se na stránkách partaje ocitl nedopatřením.

“Dostáváme mnoho informací ze světových agentur a spřátelených webů i individuálních dopisovatelů. Mezi nimi jsou i informace zkreslené, nepřesné, tendenční nebo  přímo  dezinformace. Tato informace se ukázala jako nepřesná, a proto byla okamžitě stažena. Nyní jsme už nastavili mechanismy kontroly a ověřování informací a dáváme si pozor, aby ty, které zveřejňujeme, byly ověřené,” uvedla mluvčí KSČM Helena Grofová.

Dotaz, kdo za článek nese odpovědnost, už nechala bez odpovědi.


Článek z webu KSČM, který už je dnes stažený Foto: Archiv/neo

Navzdory tomu, že text už zmizel, stejně jej dostane na stůl policie. “Vyjadřování KSČM k celé situaci beru dlouhodobě jako problém. Osobně se na ně chystám za tohle podat trestné oznámení,” uvedl v korespondenci s Neovlivní.cz muž, jehož identitu redakce zná, ale v této souvislosti ji nezveřejňuje.

Podpora Putinovi přitom v řadách komunistů není ničím výjimečným. Popsali jsme už v pondělí příspěvek bývalého poslance Zdeňka Ondráčka, který se vyznával z obdivu k ruskému prezidentovi.

“Obdivuji Putina za trpělivost s tou ukrajinskou fašistickou chátrou…střílet na školy, školky, nemocnice a další ryze civilní objekty mohou opravdu jen svině,” napsal bývalý poslanec v příspěvku, který je dnes již také veřejně nepřístupný.

I tento příspěvek řeší podle zjištění Neovlivní.cz policie.

Zdroj náhledové foto: matejknezevic / Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email