Putin zachránil tisíce životů, tvrdí senátor. Vyšetřuje ho policie

Nejvíc podporovatelů ruského prezidenta je podle očekávání mezi komunisty a SPD

Policie řeší desítky případů podpory ruského prezidenta Vladimira Putina ze strany Čechů. Nejnověji má na stole trestní oznámení, které míří na senátora Jaroslava Doubravu. Senátor se dostal do parlamentu na hnutí Severočeši, svou politickou kariéru ale dlouhé roky spojoval s KSČM, za níž seděl i ve Sněmovně.


Foto: Shutterstock

Zájem policie si nyní vysloužil svými výroky pro Parlamentní listy. 24 února, v den, kdy Vladimir Putin zaútočil na Ukrajinu, senátor sepsal text, v němž postup ruského prezidenta obhajoval.

“Aby Putin zabránil další eskalaci, podepsal dekret, uznávající nezávislost dvou ukrajinských odtržených regionů, spolu s dohodami o spolupráci a přátelství. V rámci spolupráce vstoupily do obou samostatných doněckých republik ruské jednotky, aby vytvořily nárazníkové pásmo. Chodí mi maily, ukazující zrůdnosti ukrajinských vojáků, v ničem si nezadávajících s německými fašisty za druhé války….Zřejmě jsou (Fialova vláda pozn Neo) přesvědčeni, že nevidíme, že k poslednímu kroku, uznání obou republik a vyslání vojsk jim na pomoc vyprovokovali Ruskou federaci ti váleční štváči z Ameriky a NATO, ” napsal senátor a text uveřejnil i na svém facebookovém profilu.

A v článku pokračoval slovy: “Musím říci, že pomoc Ruské federace východním republikám přišla na poslední chvíli, v nejvyšší čas. Musíme ocenit, že prezident Putin čekal do poslední chvíle, než k danému řešení dospěl a rozhodl. Zachránil tak tisíce životů.”


NEPŘEHLÉDNĚTE: Invaze na Ukrajinu. Kdo zastaví Vladimira Putina


Policie bez bližších podrobností redakci Neovlivní.cz potvrdila, že trestní oznámení na Doubravu řeší. Trestní oznámená má redakce také k dispozici.

Jaroslav Doubrava není sám. Už jsme upozornili na podobné postoje někdejšího poslance za KSČM Zdeňka Ondráčka či text z webových stránek českých komunistů.

Policie už koncem minulého týdne potvrdila, že má na stole desítky podobných případů. Nejvíce podnětů se týká lidí spojených s politikou KSČM a Okamurovou SPD.

“Evidujeme desítky podnětů na komentáře v internetových diskusích, schvalující ruskou invazi a aktivity ruské armády. Internetové prostředí pečlivě monitorujeme a omlouváme se, že nereagujeme na každé označení v příspěvcích. Není to vždy žádoucí a taktické. Děkujeme za pochopení!,” reagovala na Twitteru policie.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email