Databáze lží: Vildumetzová a úspěchy v očkování

Bývalá hejtmanka a nově také místopředsedkyně sněmovny tvrdí, že Babišova vláda dokázala naočkovat 70 procent občanů.

«« Zpátky do databáze lží

Někdejší hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová-Mračková byla známá spíše ve svém mateřském regionu a také díky výroku, jak se sklání před moudrostí prezidenta Miloše Zemana. Nově byla po říjnových volbách zvolena místopředsedkyní sněmovny, tudíž její výroky budou minimálně veřejnoprávní média citovat častěji.


Jana Vildumetzová-Mračková na snímku, kterým děkuje za zvolení místopředsedkyní Sněmovny Foto: hnutí ANO

Hned během prvních vystoupení ale Jana Vildumetzová-Mračková získala zápis do Databáze lží. A to svým výrokem v České televizi, když zdůvodňovala, že není třeba drakonická opatření, protože je v zemi vysoké procento očkovaných.

“Lockdown v žádném případě. Už máme 70… skoro 70 % očkovaných,” tvrdila v neděli v Událostech.

Jenže zapomněla dodat, že těch 70 procent je z dospělé populace a jde o údaj, který nepočítá s kompletním očkováním a tudíž plnohodnotnou ochranou. Tedy čistokrevná manipulace ze strany místopředsedkyně sněmovny.

Jak totiž uvádí ke dni 11. 11. oficiální data Chytré karantény: “70 % dospělé populace v ČR má za sebou již alespoň jednu dávku očkování proti covid-19.”

Právě 70-75% – ovšem plnohodnotnou – proočkovanost experti dávají jako příklad konzervativní hranice, kdy se jednotlivým zemím daří dostat epidemii covid-19 pod kontrolu.

Ve skutečnosti bude dosavadním tempem v České republice kompletně proočkováno 70 procent z celého obyvatelstva až příští rok v dubnu. “Průměrnou rychlostí za poslední týden zbývá 143 dní ke kompletní proočkovanosti 70 % obyvatelstva (3. 4. 2022),” stojí v evidenci Očkujeme v ČR.

Celkem má dokončené očkování podle oficiálního webu ministerstva zdravotnictví 6 187 535 lidí. V případě populace od 12 let, pro kterou je v ČR očkování dostupné, je plně očkováno 66 procent. Ze všech obyvatel Česka má očkování hotové 57,5 procenta lidí.

Právě očkování coby hlavní nástroj v boji s covidem vláda Andreje Babiše a jeho hnutí ANO, jehož součástí je i Vildumetzová-Mračková, hrubě podcenilo. Nejprve vláda nezajistila dostatek vakcín, následně očkování dostatečně nepropagovala. Babišovi totiž podle zjištění Neovlivní.cz v interních průzkumech vyšlo, že jeho voliči jsou spíše proti očkování.

Redakce Neovlivní.cz buduje databázi lží, v níž si může každý snadno dohledat, kdy který politik lhal. Lži veřejných činitelů ověřujeme klasickými, ale i investigativním postupy. O projektu více zde.


Šéfredaktorka Sabina Slonková doporučuje

Zatajených 13 milionů. Tak podniká manžel Schillerové

Lež jako pracovní nástroj

Grospič: V srpnu 68 lidé umírali při nehodách

Okamura: Tlak SPD zastavil šílenosti vlády

Maláčová: Vybojovala jsem 900 milionů pro důchodce


Databáze lží vzniká za podpory Martina Hájka


«« Zpátky do databáze lží

Zdroj náhledové foto: hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email