Fiala premiér, Jurečka zemědělství, Pekarová předsedkyně sněmovny, Rakušan vnitro a Bartoš MMR.
Stačil jediný den a Andrej Babiš se otřepal. Ještě v sobotu – bezprostředně po porážce ve sněmovních volbách – vyloučil možnost, že by se účastnil politického dění z opozičních lavic sněmovny.
„Jéé, ježíšmarja. Však víte, že neumím mluvit, co bych tam dělal? Sněmovna je pro mě peklo, je to katastrofa…To je pokus o vtip. To určitě ne,“ reagoval v sobotu na dotaz, zda by přijal post předsedy Sněmovny.

S Babišem nikdy, zní ze SPOLU i PirStanu Foto: SPOLU
Dnes už je všechno jinak. „Nevzdám to, i pokud skončíme v opozici, zůstanu ve Sněmovně,“ oznámil premiér ve svém pravidelném hlášení v neděli.
Andrej Babiš se ve shodě se Zemanem tváří, že zvítězil jako strana a to je víc, než vítězství koalice. Proto má dle svého i prezidentova výkladu nárok na první pokus o sestavení vlády. Nemá ovšem dostatek hlasů na to, aby takový kabinet získal ve sněmovně důvěru. S SPD, jediným partnerem, který je nyní k mání, má 92 poslanců.
