Premiérův syn jde na policii. Pro Babiše to může být fatální

Po téměř třech letech policie vyslechne premiérova syna k jeho nedobrovolnému pobytu na okupovaném Krymu. V podezření je premiér a jeho ruský řidič.

V příštích pěti dnech se stane to, čemu se předseda vlády Andrej Babiš snažil poslední roky urputně zabránit. Jeho syn půjde vypovídat na policii ke dvěma kauzám, kde je premiér hlavní podezřelý.

A pokud Andrej Babiš mladší do protokolu potvrdí to, co doposud říkal veřejně novinářům, má premiér před volbami skutečný problém.

Jeho vlastní syn totiž řekl, že ho otec proti jeho vůli uklidil na Krym, aby nemohl svědčit v kriminální kauze Čapí hnízdo. A pak také potvrdil podezření, že v případě dotace na premiérovo luxusní víkendové sídlo ho otec jen využil a on sehrál roli bílého koně, aby Babiš starší získal padesát milionů z veřejných peněz.


Nebýt tohohle článku v časopise Neovlivní, AB by se podařilo případ ututlat. Foto: Neo

“Pro ty, kteří se ptají, kdy budu vypovídat na policii: pokud mě nesmete nějaké tornádo, neuklouznu v koupelně nebo tak nějak, tak k zavlečení na Krym 9.9., k Čapímu hnízdu 13.9,” napsal Babiš mladší na Twitter.

Celý příběh s nedobrovolným pobytem Andreje Babiše mladšího na okupovaném Krymu se přitom málem podařilo premiérovi s pomocí právníků a policie ututlat. Když jsme jej poprvé zveřejnili – bylo to v časopise Neovlivní.cz v červnu 2018 – kauza nevzbudila prakticky žádnou pozornost.

Politikovi spolupracovníci v té době obcházeli novináře s vysvětlením, že jde o nesmysl, protože syn si to celé vymyslel kvůli svému psychickému stavu.

Jak jsme už popsali, Babiš senior původně zvažoval, že investuje nemalé peníze do bezpečnostních opatření, aby se k synovi nikdo nedostal. Nakonec se nechal ukolébat tím, že se měsíce zdánlivě nic nedělo a milionovou investici si rozmyslel.


ČTĚTE TAKÉ: Co policie “ztratila” ze spisu ke kauze Krym


V té době už jsme ale získali několik adres, na kterých se syn podle svědků objevoval. A teprve poté, co jsme Andreje Babiše mladšího po téměř ročním pátrání skutečně našli a pro pořad Zvláštní vyšetřování vyzpovídali, se dala kauza do pohybu. A stala se největším skandálem v Babišově politické kariéře.

Aktuální svědectví Juniora bude rovněž testem nezávislosti justice. Všichni díky jeho veřejným výrokům ví, co se chystá říct. A policie a státní zástupce tentokrát jak u Krymu, tak u Čapího hnízda budou těžko obhajovat, když se rozhodnou opětovně případy odložit.

Výslechy nicméně přicházejí v době, kdy Andrej Babiš pevně sedí v politice už druhé volební období a měl dost času obsadit klíčové pozice ve státní správě svými lidmi.

Zdroj náhledové foto: Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email