Hezké zážitky s rodinou. Babiš agituje skrze svá média

Nezávislým médiím Andrej Babiš rozhovory neposkytuje a vyhýbá se jim. V těch svých čelí dotazům typu: Jak to děláte, že jste tak skvělý.

“Zpětně to hodnotím, že jsem měl koupit Blesk, který jsem měl taky na stole a mohl jsem si vybrat,” postěžoval si před šesti lety Andrej Babiš, když čelil kritice, že ovlivňuje obsah Mladé fronty Dnes a Lidových novin, které rok před tím koupil.


Jak se před volbami psalo o Babišovi v časopisech jeho vydavatelství – ukázka z Rytmu života a Času pro hvězdy. Repro: Neo

Dnes už je všechno jinak. Premiér má v rukou nejen kdysi vlivné seriózní noviny, kterým coby majitel zničil pověst. Současně skoupil i řadu společenských a bulvárních titulů, které teď před volbami rozjely propagaci svého majitele naplno.

Stačí pár citací, které pamětníky vracejí před rok 1989:

“Z předsedy vlády Andreje Babiše sálá nefalšovaná lidskost a zájem o veškeré dění v naší zemi, kvůli kterému musí často ke své bolesti zanedbávat i svou milovanou rodinu,” píše časopis Čas pro hvězdy.

Titulek z Rytmu života zase zní: S rodinou chci mít hezké zážitky.

V článku se sice nepíše, jestli se to vztahuje i na Andreje Babiše mladšího a jeho prázdniny na Krymu, ale zase se tam čtenář dozví, jak premiér považuje za důležité chvilky s tou druhou rodinou.

“Se svou ženou, dcerou Vivien a synem Frederikem dodržuje u stolu jedno hezké pravidlo. Totiž že k obědu společně usedají bez mobilů. Díky tomu mohou prožívat naplno chvilky rodinné pohody,” stojí v článku.

Oba vyšly teď před volbami a cíl je jasný. Ukázat lídra hnutí ANO, který v letošních volbách hraje o všechno, v co nejlepším světle.

Obsah článků sice vzbuzuje úsměv, ten ale nutně musí přejít každého v politice, kdo narozdíl od premiéra žádné společenské časopisy nevlastní.

Rytmus života si podle oficiálních čísel kupuje 114 tisíc lidí, což je víc než Mladou frontu Dnes a Lidovky dohromady. Časopisu Čas pro hvězdy se prodá 34 tisíc výtisků.

Chvílemi ovšem není zřejmé, jestli autoři článků myslí své dílo vážně, nebo si ze “šéfa” skrytě dělají legraci. Například když napíší: “Ke klidnému projevu člověka pomáhá i to, že dělá vše v souladu se svým svědomím. Vlídná tvář Andreje Babiše se změní jen v okamžiku, kdy někdo nedodrží slovo.”

Každý, kdo Andreje Babiše viděl poslední týdny v kterékoli debatě, ví, že ke klidnému projevu má předseda vlády skutečně daleko.


Sabina Slonková: “Jenže Andrej Babiš nevyužívá jen média, která mu patří. Na ruku mu jdou i mediální domy, se kterými nemá na první pohled nic společného.

Kdo před volbami pomáhá Babišovi? A co z toho má? Čtěte v mém říjnovém čísle časopisu Neovlivní.cz, které získáte už nyní v sekci Předplatné.


Zdroj náhledové foto: Koláž Neo

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Štítky: , ,